| newname a întrebat:

Ajutati-ma va rog cum pot sa stiu daca prietena mea ma iubeste odata m-a parasit pentru altul si peste vreo chiteva zile am insistat si niam impacat chind sunt cu ea imi spune ca ma iubeste dar chind vorbim pe telefon sau pe net parca suntem doar niste prieteni se comporta altfel cum pot afla daca ma iubeste sincer.Si inca prietenii imi mai spun ca ea e indragostita inca de baiatul cela pntru care m-a parasit eu o iubesc enorm dar ca vreau sa aflu daca si ea ma iubeste. daca no sun eu ea nu are de gind sa ma sune as face totul pentru ea dar ca vreau sa aflu daca ma iubeste spuneti-mi cum sa fac ca sa-mi dau seama ca ma iubeste pe mine ci nu pe cela pentru care m-a parasit ca deamu m-am saturat de vorbele altora si imi spun ca ia il iubeste pe el dar eu nu cred ca il iubeste dar cine stie. oare mai tine la mine ma mai iubeste ajutati-ma va rog eu o iubesc nespus de mult doar ca ma tem sa nu ma mai paraseasca earasi pentru cineva

7 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Nu cred ca te iubeste cu adevarat si nici nu te respecta! Cel mai bine ar fi, ca tu "sa-l uiti " pe fostul, sa ti-l scoti din minte, si sa discuti cu ea despre sentimentele ei pentru tine. Spune-i ca nu mai poti trai in incertitudine, ca simti ca nu te iubeste sincer. Mai bine acum, decat mai tarziu.

| MititiCa a răspuns:

Pai din ce ne-ai zis tu aici, reiese ca tipei nu`i pasa de tinehappy.
nu ai cum sa afli ca te iubeste daca ea nu o face. degeaba te amagesti singur. nu`i mai arata atat de mult ca o iubesti. nu o suna, nu o cauta un timp, si daca ea te va cauta probabil ca tine la tine, dar daca nu. eu zic ca nu`i pasa de tinethinking

este alegerea ta. dar nu merita sa iubesti pe cineva care nu te iubeste. inima ta ce iti spune? te iubeste? simti tu ca te iubeste? ar face orie pentru tine?
puneti si tu cateva intrebari si pana la urma vei afla ce trebuie sa faci:d.

sper ca te-am ajutat te pup:*

| andrey910 a răspuns:

Intreab-o... spune-i ce ai pe suflet...

| nivajna a răspuns:

Pffff dragostea se simte. daca tu simti ca ea te iubeste inseamna ca asa si este.si mai dal nah de tot ce zic prietenii ma enervezi deam du-te cu ei si te intilneste daca tii la cuvintele lor

| nivajna a răspuns:

Mdaa sink ceva nu presa o fata asa de tare...esti nemultumit de ceva chiar ai nevoia asta sa te sune la fiecare 5 minute ca sa vada ce faci ai 17 ani nu sunteti casatoriti las-o sa traiaska mai liber daca vrei sa fii cu ea si nu o mai presa atit si daca vei asculta de tot ce-ti spun prietenii ai so pierzi mai repede decit iti inkipui tu... daca cinewa nu te iubeste asa cum vrei tu asta inc nu inseamna c nu te iubeste deloc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu doi prieteni cu o poveste foarte asemanatoare ca a ta. El o iubeste pe ea enorm dar ea mereu il lasa pentru alt baiat. Cel mai bine e sa astepti. Timpul le rezolva pe toate. In cazul prietenilor mei ea il iubeste pe el dar ii place sa-l faca sa se amageasca singur. parerea mea est ca ar trebui sa o suni sai trimiti mesaje si sa-i spui lucruri frumoase. Oricarei fete i place ca iubitul ei sa o alinte si sai vorbeasca frumos

| Stangaciu_Florin_1992 a răspuns:

Frate spune-i ca vrei sa te desparti de ea pentru un timp ca e mai bine sa face-ti o pauza. siin acest timp trebuie sa ai arati ca nu prea ati mai pasa de ea. iar daca ea te iubeste cu adevarat o sa insiste sa fiti iar amn2 daca nu insista inseamna ca nu te iubete si ar fi bine sa sferi acum dct mai tarziu si mai mult. sper ca sfatu meu sa ati fi-e de folos. sall