| candycane16 a întrebat:

Ajutati-ma va rog. el are prietena, dar flirteaza cu mine. mi-a zis ca o iubeste, dar da dovada ca eu il atrag si simte ceva pentru mine.deoarece ma suna in fiecare zi, vorbim ore intregi la telefon. imi vorbeste foarte frumos. nici nu stiu ce sa cred, il vreau foarte mult, vreau sa-l iubesc si sa ma iubeasca, sa fim impreuna.( mi-e foarte greu acum.traiesc prin momente strasnice. cum se spune, cel mai greu sa vezi persoana pe care o iubesti, iubind pe altcineva.( cind vorbeam cumva a zis printre altele ca nu ma stie bine. ne stim de vara trecuta, pina acum nu prea am comunicat, dar ultima luna chiar foarte des, chiar in fiecare zi. il vreau pentru mine( stiu ca e un lucru rau sa te amesteci in relatii, dar sincer m-am saturat sa sufar( am avut o relatie de un an si ceva si a esuat, apoi am incercat sa intemeiez o relatie cu cineva si nu s-a primit cu nimeni. deja ma chinui mai bine de jumate de an. toti baietii care i-am intilnit au prietene sau sufera dupa fosta si vor sa reintoarca relatiile. ce as putea sa fac? diferenta de virsta e 2 ani. cind vorbeam prin webcam, ma implora sa-i dau pupici prin camera(. nici nu stiu ce sa cred. eu cred ca daca ar iubi-o cu adevarat pe prietena sa, pai nu ar proceda asa. va rog ajutati-ma. multumesc anticipat

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pe cealalta n-o iubeste cu adevarat, iar pe tine te vrea de "amanta". Adica partenera de sex cand n-are chef sau timp oficiala. Daca te multumesti cu firmituri de la alta femeie, poti continua. Mi se pare foarte clar ca nu se gandeste nici o clipa sa o paraseasca pe cealalata pentru tine, ca nu te considera suficient de buna pentru asa ceva. Si daca o va parasi pe actuala, isi va face alta prietena, mentinandu-te pe tine tot pe planul doi.

| gigiro a răspuns:

Da,pe ea o respecta si pe tine te dorese fizic. E normal sa vorbesti zilnic, ore intregi la telefon cu un baiat care are prietena? Stii ce esti? O " spargatoare " de prietenii, ceea ce.nu se prea face.Vei fi intotdeauna," jucatorul de rezerva",pentru ca daca te iubea cu adevarat,isi parasea prietena,pentru tine. Stii ce se intampla cu sarutul tau pe web cam,nu? Cred ca prioritatile tale sun false,si indreptate pe o pista gresita,tu iti cauti cu disperare un prieten. Chiar daca nu era el,te legai " psihic" de altcineva. Nu-ti face din dorinta de a avea un prieten," un scop ". Orienteaza-te catre alte activitati creative.Daca,va dori el sa deveniti prieteni,tot va trebui sa astepti ceva timp pana isi va reveni. Daca te mai suna,spune-i ca nu mai vrei sa vorbesti cu el,pentru ca te simti " vioara a doua",si nu vrei ca prietena lui sa creada ceva gresit despre tine. Spune-i ca nici tie nu i-ar placea postura ei. Distanta, fara flirt, seriozitate si claritate. Mai bine invata.sau fa altceva.Si alta chestie, prea mult vorbit, strica.nu se face asa ceva nici in prietenie,ca o sa ajungi sa nu mai ai ce sa comunici,te " va invata "pe de rost. Vorbitul, Iti creeaza o stare de autosugestie,un pic ireala,in care tu esti prinsa ca intr-o capcana. Vei castiga insutit mai mult, daca-i spui lui, ceea ce ne-ai spus noua.chiar pe EL, pentru ca va intelege ca esti o fata cu creier, nu numai frumoasa.

| katy a răspuns:

Ori nu o iubeste pe prietena lui, ori e genul fustangiu. poate foarte frumos sa te atraga usor pana ajunge-ti la pat te foloseste si te lasa si iti arunca replica, ca el are prietena si ca tu stiai asta si stiai si ca o iubeste si ai sa suferi.deodata ce ai avut o relatie de durata si nu a mers, de ce nu astepti sa dai de un baiat singur? te arunci singura intr-o noua problema si sigura te faci sa suferi

| NoSmile a răspuns:

Tu esti sigura ca il iubesti? nu te-ai gandit ca poate il vrei unde relatia pe care ai avut-o a asuat,iar acum tu te simti singura,deprimata si ai nevoie de consolare.iar el daca e un tip cu vrajeala, simti ca vei gasi in bratele lui tot ceea ce-ti doresti.gandeste-te bine. zici ca are prietena,dar dc nu se desparte de ea, daca se simte atat de atras de tine? ca daca o inseala e posibil sa nu o iubeasca, ci doar sa creada acest lucru. bafta

| candycane16 explică:

Brigaela>>ei relatii sexuale nu au avut.sunt impreuna deja de vreo 9-10 luni.
am decis ca o sa rup orice legatura cu el. o sa vedem ce va fi.