| DanielBogdan a întrebat:

Ajutati-ma va rog! In ultimele 9 luni am fost impreuna cu o fata, chiar daca inainte eram foarte indiferent in toate relatiile, fata aceasta mi-a pus capac! Eu am 18 ani ea e mai mica ca mine cu 5 zile deci tot 18. Dupa 9 si aproximativ 2 saptamani, a venit sa imi spuna ca m-a inselat si ca ii pare rau, a mers la o verisoara un weekend si mie nu imi placea de ea, am fost putin gelos (putin mai mult) si un tip, a incercat sa o pupe si dupa vreo 2 zile a cedat! Idee e ca eu nu am vrut sa ma impac cu ea si sa o iert pentru ca imi era frica sa nu o patesc iar daca ma vede asa, iar 2 zile am fost foarte suparat si iritat cand ma suna, vorbeam urat etc. Marea problema este ca dupa cele 2 zile ea si-a cerut iertare de la ala pentru ca mi-a spus si acum e impreuna cu el de aproximativ 2 saptamani, timp in care ne-am intalnit de vreo 5 ori, imi spune ca ma iubeste ne pupam de fiecare data, vorbim, doar ca tot ea vorbeste sec cu mine si mai mult de atat am si facut-o, doar ca i-am promis ca ala nu afla nimic, cum sa fac sa se desparta de el, ea nu vrea asta, spune ca ii place cu el dar ma iubeste si nu vrea sa ma piarda, eu o iubesc din tot sufletul si nu accept sa o pierd in favoarea lui! in 2 august vine la mine o saptamana, asa ne-am inteles dinainte sa ne despartim, si a ramas asa pentru ca ai ei stiu ca pleaca la Bucuresti si ai mei ca vine la mine, si sa nu afle ca ne-am despartit, pentru ca s-au intamplat atatea si niciunul nu vrea, intrebarea mea pentru voi, ce as putea face sa o termine cu ala si sa ne impacam din nou? ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Marie18 a răspuns:

In saptamana in care vine la tine fa cu ea tot ce ati facut cat timp erati impreuna ca daca te iubeste nu o sa se opuna si cand o sa faceti toate lucruriile alea o sa ii se faca dor de tine si de trecutul vostru asa ca o sa fie in stare sa il lase si sa se impace cu tine.
Din Moment ce ati si facut-o in timp ce ea era cu el inseamna ca mai are multe sentimente pentru tine dar ala nu vorbeste asa cum i-ai vorbit tu atunci si se simte bine in preajma lui dar cand va da de tine si isi va aduce aminte de iubirea dintre voi va ceda si se va intoarce la tine

| DanielBogdan explică (pentru Marie18):

Multumesc pentru incurajari, si daca ma impac cu ea? sa ii spun la ala tot si ca a fost la mine si tot ca sa fiu sigur ca scap de el sau sa nu ii zic nimic marea problema ca in urmatoarea saptamana eu merg la mare dupa ce pleaca de la mine si mi sa nu o caute ala iar, si sa o pierd din nou

| Marie18 a răspuns (pentru DanielBogdan):

Indicat ar fi sa nu ii spui aluia nimic pentru ca de-a dracu o se se Duca la ea si mi-e sa nu se ajunga altundeva (viol sau bataie sau cine stie ce ) ca nu stie ce ii poate capul
si daca faci cu ea in saptamana aia tot ce faceati cat timp ati fost impreuna si o sa isi aduca aminte de cat de frumos a fost totul intre voi nu se va mai duce la ala

13 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca fata te iubea cu adevarat, nu avea ochi pentru alt baiat si sub nici o forma nu era tentata sa iasa cu ala sau sa-l sarute.
Asta este dovada ca nu te iubeste 100%. Poate face confuzie cu simpatia pentru tine, dar in nici un caz iubire!
Cred ca este cu tine din simpatie,, din comoditate, din obisnuinta si mai cred ca, cu prima ocazie cand va intalni un alt baiat pentru care ii va bate inima, iti va da papucii.

| DanielBogdan explică (pentru Violleta2022):

Vreau sa o despart de acel baiat in mare parte din razbunare. El mi-a distrus relatia eu ii distrug relatia. dar o iubesc prea mult sa renunt la ea, nu vreau sa o pierd si vreau sa o recastig si sa fac tot posibilul sa ma iubeasca din nou, vreau un sfat cum sa fac asta, stiu la ce riscuri ma expun

| Violleta2022 a răspuns (pentru DanielBogdan):

Ufff, este teribil dgreu sa te faca omul sa intelegi ca, dragoste cu sila nu se poate!
Fata asta nu te iubeste si nici nu te va iubii vreodata, iar amibitia ta este prosteasca, pentru ca, nu vei putea convinge pe cineva sa te iubeasca doar pentru ca asa vrei tu.
De ce vrei sa suferi, doar ca sa te razbuni? Ce satisfactie crezi ca vei avea facand asta?
Nu prea reusesc sa te inteleg, dar, este decizia ta in final, pentru canu are nici o logica planul tau!
Nu astepta sfat de la mine, nu incurajez prostia si planul tau nu mi se pare nici logic, nici de bun simt si nici sanatos.
Eu te-as sfatii sa-ti vezi de drum, ca un barbat adevarat si sa-ti cauti o femeie pe masura ta, care sa te respecte si sa te iubeasca cu toata inima!

| DanielBogdan explică (pentru Violleta2022):

O sa caut alta fata din momentul in care nu mai am sentimente pentru aceasta. Cum ala mi-a stricat mie relatia asa o sa fac si eu acum, poate sa fie fericita dar nu cu ala, si stiu ca dragostea cu sila nu se poate, dar ne leaga atatea lucruri, imi spune ca mai are sentimente pentru mine dar vrea sa ma uite folosinduse de ala! Nu pot sa renunt la ea, nu stiu cum.

| Xelon a răspuns:

Si eu am înșelat chiar cand eram beat criță chair daca o iubesc enorm pe prietena mea, parearea mea este ca daca te iubește cu adevărat o v-a termina cu asta si se va întoarce la tine.

| DanielBogdan explică (pentru Xelon):

Ieri a iesit la gratar si nu stiam ca o sa fie si el, i-am trimis un mesaj, si se pare ca l-a vazut ala, dupa sau certat si acum s-au despartit, dar ea are nervi si se razbuna pe mine, pana azinoapte la 2 m-a sunat de 4 ori si dupa se enerva si zicea ca din greseala m-a sunat. Azi nu imi mai raspundea si am insistat sa vorbesc cu ea, cand mi-a raspuns am vorbit putin, ea la fel de nervoasa, si a zis ca mai vorbeste cu mine doar ca sa nu ii spun la ala ce s-a intamplat intre noi, ca nu mai simte absolut nimic pentru mine, si ca vrea sa ramana cu el si sa se impace cu el, de ce ar lupta pentru 3 saptamani daca a renuntat la 10 luni, asta nu inteleg si de ce se comporta asa cu mine acum, in conditiile in care daca suntem fata in fata se opune 1 minut 2 si dupa isi da drumul

| Xelon a răspuns (pentru DanielBogdan):

Sincer eu zic ca trebuie sa faci sa te întâlnești cumva cu ea fata in fata si sa lamuriti situația odata pentru totdeauna, daca veți continua cu comportamentul asta nu faceti decât sa va faceți rau unul altuia, daca ea te poate privi in ochi si sa iti spună ca vrea sa fie cu altul atunci nu ai ce face decât sa ii acepti decizia.

| DanielBogdan explică (pentru Xelon):

Cand sunt fata in fata cu ea e totul bine, in 2 august vine la mine, s-a o saptamana, si a zis ca si daca o sa fie perfect nu o sa mai fim impreuna, asa zice la nervi, cand e calma e totul bine, sambata ne-am vazut ultima data, am fost la ea acasa, i-am zis sa vina afara dar taicaso a insistat sa merg la ea, no ce sa fac, am mers, si toate bune si frumoase, pana cand a inceput cu ala, si m-am enervat si am dat sa plec a venit la poarta si m-a luat in brate si dadea sa ma pupe, eu nu am lasat-o dupa am pupato dupa iar nu stiu ce a mai zis e ala si m-am enervat, am urcat in masina si am plecat. In saptamana aia ce pot sa fac sa o conving sa ramanem impreuna, apropo si sambata mergem impreuna la un majorat, daca isi face ala aparitia pe acolo il distrug, Xelon, parca suntem frati pe cuvant, apropo ai luat bacul? era sa o gafez si eu pentru absente, de multe ori

| Xelon a răspuns (pentru DanielBogdan):

L-am luat cu chiu cu vai, dar fara sa învăț nimic toți cologi mergeau si dădeau bani pe meditații eu mergeam la ștrand, uneori sunt iresponsabil dar imi place foarte mult sa risc.
Tu?

| DanielBogdan explică (pentru Xelon):

L-am luat, asa eram si eu, toti plateau meditatii eu mergeam la bere, toti trageau pe invatat eu mergeam la strand, l-am luat cu 7, 95, pentru efortul depus e excelent

| Marie18 a răspuns (pentru DanielBogdan):

Pai e suparata pe tine ca s-a certat cu ala dar te iubeste ca daca nu te-ar iubii nu ar face asa