| PapusikaFrumusika a întrebat:

Ajutati-ma va rog! L-am prins pe iubitul meu sarutandu-se cu o alta fata, iar el spune ca a fost un accident.Si acum ma suna non-stop si zice ca vrea sa fie cu mine si ca nu a fost vina lui si vrea sa ne impacam
Ce sa fac? Sa accept sau sa ii resping cererea?

Răspuns Câştigător
| Vix999 a răspuns:

Ia gandeste-te altfel... daca tu nu il prindeai? Ce se intampla? Isi vedea de sarut cu aia si poate de mai multe ori, poate si iesea cu ea sau altele...
S-a nimerit sa-l prinzi si el s-a panicat.
Te-a si inselat si te si minte.
Eu in locul tau nu il lasam ca s-a sarutat cu alta, il lasam pentru ca incerca sa ma ia de porasta...auzi la el ...accident laughing))
Nu accepta pentru ca nici macar nu ai de unde sa stii ca aia a fost singura data cand au existat asemenea "accidente"

14 răspunsuri:
| OnlineZ a răspuns:

100 la 100 e vrajeala ..sau poate te iubeste dar in nici un caz nu te respecta.Ai putea sa incerci, pentru ca e greu atunci cand iubesti sa renunti asa simplu.Acuma decizia e a ta! Succes! Te pup|!

| Dariusuu a răspuns:

Oameni nu se schimba.

Mai devreme s-au mai tarziu o va face din nou.

Uita-l. Lasa pe altcineva sa te face fericita.

| 3xfemeie a răspuns:

laughing
Normal ca nu-i vina lui, e a ta ca l-ai prins cand avea un "accident " placut. Si in mod sigur daca te-ai fi "accidentat" tu ar fi vazut altfel lucrurile!
Doar tu hotarasti ce ai de facut. Eu una cred ca e ca atunci cand ierti prima palma si apoi urmeaza altele. big grin

| DiazAndreea a răspuns:

Daca e prima oara cand se intampla asta si tu tii la el, mai dai o sansa. si cerei explicatii, astepta sa iti spuna motivul de ce a facut asa ceva, daca a fost vina lui. trebuie sa il asculti si pe el

| DaniAdrian a răspuns:

Scuza-ma ca-ti spun dar daca il ierti acum stii ce o sa zica pe viitor? ehh..lasa si daca o sarut pe asta si afla ea ce? oricum ma iarta, nu fi fraera si vezi ce faci, treaba ta, succes.

| XyYx a răspuns:

Daca il ierti, o va face si a 2-a oara si a 3-a oara. nu e bine, zic eu. nu mai poti avea aceeasi incredere ca la inceput

| derpiiiiiiiina a răspuns:

Nu cred ca e o idee buna sa accepti pentru ca daca a fost o data, va fi si a doua(eu am avut un astfel de caz cu fostul meu: S-a imbatat si la disco s-a sarutat cu alta, l-am iertat, fiindca promitea ca se va corecta si ma iubeste, dar peste ceva timp ne-am despartit, el a inceput sa se intilneasca cu ea, deci nu era doar un sarut).

| AriantheLissa a răspuns:

E cam greu.
Daca e prima oara cand l-ai prins si se roaga atat de mult de tine sa va impacati, inseamna ca a fost doar un accident.Se intampla de multe ori sa fie accidente.
Oricum, el tine la tine. Daca o iubea pe aia nu te mai cauta.Deci practic IARTA-L

| Razorsharp a răspuns:

Vad ca fetele iti spun sa te impaci cu el sau sa ii acorzi inca o sansa...Eu sunt baiat si iti spun in felul urmator: odata ce se saruta cu altcineva nu faci o greseala, faci o alegere. Daca ii mai acorzi o sansa se v-a repeta treaba.

Răspuns utilizator avertizat
| Волк a răspuns:

Hello
eu pot sa iti spun doar una, trebu sa itelegi ca el in acel moment nu a fost in potriva acelui sarut, Eu nu cred ca el se ghindea la sentimentele tale in acel moment, pur si simplu isi face de cap, daca se poate asa de spun

- Sarutul acesta nu era sa aiba loc atit timp cit el era sa fie in potriva, dar dupa cite am inteles a fost un sarut reciproc, atunci aici e tot clar...
Poate e si vina ta in asta, ca nu iai oferit ceea ce ia oferit fata aceea, ma refer la saruturi mai dese, pur si simplu asta ii lipsea, pentru ca daca tu ii ofereai mereu un sarut ( ma refer ca prima sa il saruti, fara sa astepti ca el sa o faca ) atunci era sa fie totul alt fel.

- De pe o alta parte a acestei dileme, putem privi situatia ca un acident, poate el nu a fost pregatit si fata l-a luat prin surprindere si din politete nu a impins-o sau altceva.
* Si acum incearca sa iti ceara sucuze sincere

- Parerea mea finala este urmatoarea :
( Incearca sa ii arati ca nu esti asa de usor de intors inapoi, ma refer la fii mai dura cu el, nu ii raspunde sau daca chiar ii raspunzi vorbeste cu el fara nici un interes, cum ar fi fara nici un interes fata de el )

Eu inteleg ca ai dori sa il istoric inapoi si in adincul inimii vreai sa fie tot ca inainte, dar incearca sa ghindesti la rece si priveste sitatia astfel :
Daca o sa il ierti asa repede, atunci el o sa creada ca ii se permite deja orice, si exista probabilitatea sa se repete asta din nou si din nou, dar deja fara ca tu sa stii...

Lasal sa inteleaga ca creseala a facut, si putina suferinta nu a omorit pe nimeni asa ca daca tine la tine cu adevarat atunci o sa incerce sa te intoarca inpoi cu toate fortele sale.

Principalu este sa alegi ceea ce pentru tine este mai potrivit, fiindca e viata ta si luind o decizie sa tii minte ca vin si consecinte...

Principalu sa inteleaga ce greseala a facut, si ce poate pierde din urma la asa ceva.

Succes, sper ca te-am ajutatwinking

| adryanoo a răspuns:

Daca poti sa uiti tot ce s-a intamplat poti sa satai cu el incontinuare

| Deeeede a răspuns:

Buna, pai mai intai trebuie sa vorbesti cu el. Intreaba-l cum s-a intamplat, si de ce se sarutau?
El sigur iti v-a spune ca ea l-a sarutat sau nu stiu ce, poate chiar a fost un accident. Ascutla-ti inima love struck daca iti spune sa il ierti. Atunci IARTA-L happy

| Scorpion134 a răspuns:

Scumpete... toate fetele spun sa ii mai dai o sansa da nu mai are rost. un baiat daca ii place de cineva nu se lasa pana ce nu il are. Daca nu te insela pe tine INSELA CU TINE! iar ce spune el e doar, VRAJALA. SFATUL MEU! Da-l in ***** masii! e cea mai buna alegere!