| Octavimateescu a întrebat:

Ajutor, am penisul indoit mult spre stanga cand este in erectie, nu stiu cum sa ii spun mamei, am 13 ani, tata nu este.

Răspuns Câştigător
| ale121ale a răspuns:

1 la mana, nu s-a dezvoltat. E inca un cuculet. 2 la mana, e absolut normal. Si 3 la mana, poate fi evitata o curbare si mai mare daca se renunta la masturbare, pentru ca folosind mana dreapta, ai tendinta sa tragi cuculetu spre dreapta si fiind sub presiune cand e erect, va avea tendinta sa o ia in directia opusa. La fel cum se intampla cu un furtun sub presiune. Pe scurt, nu e nicio problema si mereu sa ai o igiena buna a zonei: de fiecare data cand faci dus, decaloteaza cuculetu, adica trage i pielea si spala i capu cu apa si sapun, dupa care clateste si cand faci pipi la fel, incearca sa i tragi pielita incat sa ramana capu un pic de tot descoperit si scutura l foarte bine ca sa nu ramana niciun strop.

| Octavimateescu explică (pentru ale121ale):

E cam greu cu renuntarea la masturbare dar faza este ca nu o pot indoi deloc spre dreapta numai spre stanga...cea mai mare frica a mea este sa nu se indoiae odata cu cresterea ei

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 13 anisori ai doar un cuc in crestere, asa ca, nu-i mare drama... mai ai rabdare sa creasca si dupa 16 ani, cand isi incheie cresterea, mai vorbim.

| Octavimateescu explică (pentru Violleta2022):

Pai asta este faza mi-e frica ca daca creste mi se va indoi din ce in ce mai mult

| Violleta2022 a răspuns (pentru Octavimateescu):

Crezi ca intrebarea ta sau frica asta, te ajuta sa-l indrepti?
Mergi la un medic UROLOG sa vada daca este ceva rau cu el, poate te poate ajuta acum si nu ajungi sa-ti creasca unul, pe care sa nu-l vei putea folosii.
Este intr-adevar si o boala care curbeaza pensiul, destul de serioasa... poate intr-adevar ar merita sa mergi la medic acum, cand inca se poate corecta problema.

https://www.csid.ro/......-16191950/

| Octavimateescu explică (pentru Violleta2022):

Mersi

| Octavimateescu explică (pentru Violleta2022):

Boss pe atunci il aveam de 17 dar lasa daca vrei sa faci pe desteapta csf...

| Violleta2022 a răspuns (pentru Octavimateescu):

Baitel, il ai de 17 daca-l masori doar de la gaura fundului, ca normal la 13 anisori nu-l ai tu mai mare de 9-10cm.

| Octavimateescu explică (pentru Violleta2022):

Ba femeie vad ca duci lipsa mai ma iei si peste picior ca de iti pun cariciu pe ochi zici ca cine a stins lumina

| Violleta2022 a răspuns (pentru Octavimateescu):

Bine, minte-te frumos ca oricum or sa rada altii cand vad realitatea.

| mihai69 a răspuns:

Maică-ta nu are nicio treabă cu forma și dimensiunile puței tale.
În plus, cum au spus și restul: e ok, nu prea sunt multe perfect drepte.

| Emilian65 a răspuns:

Nu am înțeles, este vorba de ejaculare sau de erectie?

| Octavimateescu explică (pentru Emilian65):

Erectie scuza-ma pe mine

| haileewatson a răspuns:

E normal

| Octavimateescu explică (pentru haileewatson):

Da dar mi-e frica sa nu se indoaie mai mult odata cu cresterea ei

| StefanIlAreMare a răspuns:

Al meu in sus, dar nu am spus nimic