| worried a întrebat:

Ajutor
azi am facut sex protejat cu iubitul meu dar cand a ejaculat a sărit prezervativul. cand s a intamplat asta penisul era afara iar sperma s a atins de vagin
exista sanse sa fiu însărcinată?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Probabilitatea de a se produce/forma o sarcina in urma unei astfel de intamplari/asemenea "procedeu" se poate considera ca exista si nu poate fi exclusa din startr in totalitate. Insa efectiv s-ar putea intampla numai in cazul in care o cantitate chiar si infima de sperma sa fi ajuns exact in dreptul intrarii in vagin si ceea ce este cel mai important, si anume ca partenera de sex sa fie in acel moment in perioada fertila. Totusi si in acest caz posibilitatea formarii unei sarcini ramane extrem de mica incat atat in mod teoretic cat si practic este apropiata de 0 (zero). Multa sanatate

| AutumnDay a răspuns:

Sugestiv nume happy
Stai linistita, ca nu ai nicio sansa.
Cu mai multa grija data viitoare si sa tina de el cand se retrage.
Seara frumoasa sa ai!

| darrio2007 a răspuns:

Stai linistita ca sarcina nu se ia precum gripa.

| Cosmin1I a răspuns:

Sanse sunt destul de mici DAR sunt..ai grija sa faci un test de sarcina cat mai repede cu putinta

| Jijell a răspuns:

Nu, nu exista posibilitatea sa fi ramas insarcinata. Mai ales daca te-ai dus si te-ai spalat imediat dupa.