| candycane16 a întrebat:

Ajutor. ce puteti sa spuneti despre barbatul taur in dragoste?(din propria experienta) am o relatie cu un taur, ufff e complicat rau de tot( ne certam in fiecare zi, dar oarecum dupa aceasta ajungem unul la altul, si ma implora sa nu-l las si ca ii teama sa nu ma piarda.( eu nici nu stiu ce sa mai fac, ne certam din orice maruntis(il iubesc mult

8 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Un barbat in zodia taur este foarte gelos, posesiv, dar cand se indragosteste, iubeste din tot sufletul. Ii este teama de refuzul in dragoste sau de a pierde persoana iubita, motiv pentru care la un moment dat devine foarte incapatanat.

Iti recomand sa vorbesti cu el intre patru ochi, sa va expuneti problemele reciproc, comunicarea e singura cale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

COncluzie : Nu esti foarte inteligenta deoarece crezi in zodii.

| SiLvIu_3761 a răspuns:

Barbatul Taur: Face sex precum un bou! rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

| paramore a răspuns:

Iubitul meu e taurbatting eyelashessi e foarte incapatanat, aici trebuie sa fii u mai intelegatoare. el daca are probleme nu spune decat daca imi dau eu seama si il intreb. daca nu, sta botos... dar daca vorbeste si se racoreste at iy trecehappy
noi cel mai des ne certam din motive aiurea, ca am facut asa, pe dincolo sau din gelozie.solutia e sa il lasi sa se calmeze si pe urma sa-i explici, ca daca e nervos nu rezolvi nimic

| PoOfarina a răspuns:

Doar pentru ca cei nascuti in anumite zodii au cateva ( si accentuez cuvantul CATEVA) caracteristici comune NU inseamna ca toti baietii ce sunt in zodia taur au aceeasi personalitate.
Eu am o relatie cu un baiat ce e in zodia taur si, sincer, mai nimic din ce s`a zis despre altii din aceeasi zodie nu se potriveste caracterului prietenului meu. EL e genu` de persoana care atunci cand iubeste da tot ce are mai bun, dar asteapta acelasi lucru din partea partenerei. E, intr`adevar, posesiv si uneori gelos, insa asta se intampla atunci cand chiar e cazul sau foarte rar. E un tip sufletist si impulsiv totodata. Deci... Parerea mea e ca difera de la om la om. happy

| Ianna33 a răspuns:

Asa, bun. Si eu am o relatie cu un taur de 5 luni. Ne intelegem foarte bine (mentionez ca sunt leoaica :d), numai ca el este intr-adevar un tip dificil, ca majoritatea taurilor. Stiti, la partea asta cu sexul...eu stiu ca lor le plac placerile si partea asta materiala a vietii, vad bine asta, asa sunt ei in general (cunosc destui tauri si stiu ce vorbesc, nu e vorba ca ma iau dupa ce spune zodiacul). Intr-adevar cand iubesc, pun mult suflet, dar nu prea sunt demonstrativi asa, dimpotriva, nu prea arata si sunt si foarte comozi, au uneori idei fixe. Vor relatii stabile, cel putin cu mine el zice ca are planuri, ca vrea sa fim ca un fel de sot si sotie laughing eu nu prea il cred, in fine si simte asta. Vorbeste cu un bun prieten si ii spune chestia asta si ce mai are pe suflet, ca el ma iubeste si ca vrea ceva serios cu mine (incluzand sexul, asa-s ei, trebuie sa simta...fizic), dar ca el se teme ca eu vad relatia asta mai superficial (iar mentionez ca el vrea sa fiu prima din viata lui si ca eu simt ca inca nu-s pregatita si cand ii spun se schimba la fata si cam scoate fum pe nari laughing na, are instinctul sexual mai dezvoltat si e si curios). Nu stiu ce sa mai cred, il simt ca ma iubeste, dar uneori e destul de indiferent fata de mine, atunci cand suntem in grupul de prieteni. O buna colega mi-a spus ca ei nu incurca taberele: prietenii sunt prieteni, iar iubita e iubita.Si cam asa e. Au un stil al lor care te face sa-i iubesti, sunt foarte pasionali si sentimentali love struck Ai ce invata de la ei, numai ca trebuie sa faci un efort si sa-i intelegi, sa nu-i intarati, sa-i calmezi cand sunt nervosi, impulsivi, sa te supui cand trebuie, sa preiei controlul cand trebuie. Trebuie sa ai mare grija cu ei si de ei, mai ales la maturitate pot deveni excesiv de gelosi, posesivi si avari, cunosc cazuri, uneori ai impresia ca altceva in afara de bani nu mai stiu si ca au dat iubirea pe bani. Si cu toate acestea, nu toti sunt chiar asa, depinde foarte mult de educatia de acasa, de cum stii tu sa-i educi si de cum ii educa viata.Ehe, sunt o gramada de spus. Eu nu mi-am propus sa-l schimb (nu am dreptul), ci sa-l inteleg si sa-l iubesc pentru ca nu am nimic de pierdut. Si daca ma va face sa sufar candva, cumva, asta este, o sa merg mai departe cu ce am invatat de la el si cu speranta ca viata imi va oferi ceva mai bun. happy

| ALEXANDRA_8080 a răspuns:

Si prietenul meu e tot taur si e foarte incapatanat, cand ii nervos vorbeste sec cu mine, trebuie sa stau 2 ore sa-l trag de limba si abia imi zice.si are toane si toane.e greu cu un taur...trebuie sa il intelegi, sa nu-i dai motive de gelozie, ca dintr-un motiv de gelozie te lasa si dupa 10 ani,si sa nu il sufoci, si sa nu-l presezi zicandu-i "stiu ca ma inseli".ca se enerveaza daca stie ca nu-i adevarat, proprie experienta,tongueeu deja stau de 7 luni cu el si nu ii usorlaughingdar il iubesc:X!

| Bianca_3283 a răspuns:

Ai mare dreptate ALEXANDRAhee hee.si iubitul meu e taur.si da.asa este...:-s.big grin.:*