| Sara2 a întrebat:

Ajutor, eram intr-o pasa proasta cu iubitul meu, ne-am certat (dar nu ne-am despartit) si m-am sarutat pe buze cu un coleg dragut de la facultate, si acum regret, tipul a devenit obsedat de mine si imi spune mereu ca daca nu imi parasesc iubitul pentru el spune la toata facultatea ca ne-am sarutat, si ii spune si iubitului meu daca ne vede pe strada, sunt ingrijorata tare, am numai nopti "albe" nu pot sa dorm ce sa fac? nu pot spune la nimeni ca ma ameninta, imi e jena pentru ca m-am sarutat cu el, relatia mea e de 4 ani jumate in care am fost fidela, nu vreau sa se termine din cauza unui sarut, ajutati-ma cum sa procedez

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa discuti cu prietenul tau, sa-i spui tot adevarul, sa il lasi pe el sa decida si sa te supui deciziei lui. daca ma intrebi pe mine, relatia ta s-a terminat deja, ai trecut de pragul de unde nu mai ai intoarcere si relatia este doar o bataie de joc si o pierdere de timp.

| wolder a răspuns:

Ii explici iubitului adevarul si daca tipu ala te mai ameninta ii spui ca iubitul tau stie si nu are cum sa te raneasca

| RAY a răspuns:

Da mult il iubesti de te-ai sarutat cu ala

| Cristiann25 a răspuns:

Toate-s la fel, toate-s la fel! Cand aud pe cate unele ca se mira de ce nu au baietii incredere in ele?! Pai uite de asta ca "toate-s la fel"!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spui adevarul iubitului tau.Nu merita sa fie mintit.
Trebuie sa inteleaga,daca-i explici tot! Si ca sa-i poti explica tot,fara sa fii intrerupta de el,scrie-i intr-un mesaj ce s-a intamplat si cel mai important,DE CE s-a intamplat asta!
Da, va fi nervos, foarte suparat+dezamagit, dar stii cum se zice:daca spui adevarul, greseala e pe jumatate iertata.In fond, trebuia sa faci asta dupa ce ai realizat ca ai gresit.Nu trebuia sa-i ascunzi.Se presupune ca e cel alaturi de care-ti doresti un viitor.
In plus,gandeste-te ca,mai bine aude de la tine asta.
Pe urma,va fi nevoie de mult, mult timp pana sa-i dovedesti/arati ca ai realizat ca acea scapare a fost o greseala si ca regreti.
Gandeste pozitiv si lupta pentru relatie.Dar, spune-i adevarul!

Daca tine la tine si presupun ca tine, mai ales ca aveti cativa ani in spate, nu va permite ca un amarat de sarut sa distruga tot ce ati avut si ce puteti avea.
Curaj! O sa fie bine. Sper sa iei decizia corecta si sa fii onesta.

| BlueViP a răspuns:

Spui ca minte. E cuvantul tau impotriva cuvantului lui
Sau mai exista si varianta in care ii recunosti iubitului tau ca ai gresit. A fost un sarut nu o noapte de amor.

| alinaiuliana89 a răspuns:

Un sarut e un sarut acuma nu o sa iti pice ceru in cap pentru asta, poti sa ii spui sincer la prietenul tau mai bine decat sa afle de la alte persoane sa nu iasa urat, o sa te ierte, si asta e, si daca nu te iarta tot asta e pentru ca macar te descarci si nu iti mai faci atatea ganduri negre daca e asa, daca e altfel si etc. bafta

| DeeaSiAjunge a răspuns:

Daca ai o relatie de 4 ani jumate, tipul ar trebui sa te inteleaga. A fost ceva ce s-a intamplat, a fost un simplu sarut. Daca te iubeste, o sa treceti peste. Daca nu vrei sa faci asta, poti spune ca el minte, doar pentru ca e indragostit de tine.
Am patit'o si eu laughing Dar i'am spus prietenului meu ce s-a intamplat, i'am spus ca regret, ca a fost doar ceva la nervi sau ceva inconstient si m'a inteles... Acum depinde si cum merge relatia ta. Oricum, mult succes si sa va tina :*!

| twentyfourjuly a răspuns:

Spui că minte laughing pentru că te place.