| wazzup7 a întrebat:

Ajutor! in clasa a 8.a m.am transferat in alta scoala si spre sfarsitul anului am schimbat cateva vorbe cu o fata din alta clasa. Era vesela si zambea cand eram in preajma, cred ca m.a placut, dar a venit vara si n.am mai vorbit deloc. In toamna am intrat la acelasi liceu, dar iar in clase diferite. Am inceput sa vorbim mai mult, totul mergea bine pana cand i.am spus ca un prost ca o plac prin mail. Nu am mai vorbit ceva timp, apoi iar am inceput sa vorbim si intr.un timp parea din nou vesela in preajma mea, iar acum iar nu vorbim( nu suntem certati, doar ca pe mess ea nu prea intra, la liceu nu prea ne vedem.). pe facebook am comentat pe la vreo 2 poze, dar nu a reaction. Chiar nu stiu ce sa fac, am incercat cu alta fata dar nu o pot uita pe ea

2 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Trebuie s-o cauti, probabil in clasa ei, si -o chemi la un suc.De acolo vei vedea ce vrea ea cu adevarat de la tine, daca te place sau daca nu! Daca va accepta invitatia la suc, cu siguranta ca iti da o sansa! Daca nu, asta e.Mai sunt si alte fete si exista si refuzul.

| IMC90 a răspuns:

Stai chill, nu te place.
Daca o fata te place cu siguranta nu te lasa fara raspuns... Cand tace inseamna nu.
Chiar si daca prin minune puneti o relatie ''pe roate'' te vei simti mereu in + rolling on the floor