| mopella a întrebat:

Ajutor! nu stiu ce sa mai fac. Pe scurt m-am indragostit d eun baiat am fost imreuna cara trecuta ne despartisem in toamna. Vara aceasta ne-am impacat si eram iarshi impreuna. Am facut o greseala care ne-am despertit iarshi. Problema consta ca stau cu gindul la el mereu. Eu am prieten acum, el are prietena am vazut poze cu ei 2 impreuna si totusi stau cu gindul la el. Astept sfaturi. Pls

4 răspunsuri:
| Dorinel a răspuns:

1.Pt inceput poti invata lb romana.
2. Din spusele tale reiese ca tu ai facut o greseala si v'ati despartit.(deci tu esti devina)
3.Nu poti sa-ti lasi nici tu prietenu' si nici el prietena pentru a fi din nou impreuna.
4. Ochii care nu se vad se uita.

| cotzobello a răspuns:

Sfaturi sa ce?
depinde cat de mare e greseala ta...depinde ce ceea ce simte el pentru tine.depinde daca tu vrei sa il uiti sau vrei sa il recastigi.
cel mai bine ar fi sa il lasi pentru ca nu e frumos sa te bagi peste actuala lui prietena si nu e corect nici fata de actualul tau prieten.

| adee_6203 a răspuns:

Mai,te tot gandesti la el pentru ca tu nu l-ai uitat inca dar cu timpul ai sa te obisnuisti sh bineinteles ca ai sa-l uiti odata si odata trebuie sa aveam rabdare...si daca el mai tine la tine o sa va impacati iar,,, dar ai grija cu orice baiat sa nu mai faci greseli

p.s [ nu face niciun baiat gelos pentru ca va iesii raw...] daca ai sa te distrezi mai mult cu actualul tau prieten ai sa vezi ca o sa-l uityi si in curand nu va mai conta fostul tau prieten, ai doar rabdare cu rabdare se rezolva totwinking happy sper ca te-am ajutat happy

| mopella explică:

Imi dau seama se astacotzobello. Eu nu-i vreau sa ma vir peste ei, sau sa-mi las prietenul pentreua sta, doar ca mi greau. am cautat ceva sfaturi sa ma simt mai bine. Ms de raspuns.