| sanda_9766 a întrebat:

Ajutor TPU! Am o prietena foarte buna care ii place de un baiat enorm, iar el tot simte ceva pentru ea.NU s-au intilnit nicioadata unul din ei cu altcineva si nu stiu cum sa actioneze! Ce pot sa fac eu ca sa-i ajut un pic sa se apropie mai mul?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Spune-i sa nu fie crispata,sa incerce sa lege o conversatie,sa-i povesteasca de lucrurile ei preferate si sa-l intrebe aceleasi lucruri,daca vede ca el e tacut si inhibat.
Daca el poate sa converseze si nu e intimidat de noutatea momentului, sa-l asculte si sa urmeze firul conversatiei.
Si sa nu se panicheze la ideea sarutului, nu e obligatoriu, au destul timp in fata, initial trebuie sa se cunoasca si sa gaseasca punti de comunicare!
happy

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Spune-i sa astepte reactia baiatului.

| Awesom a răspuns:

Pai aduna-i la tine acasa, prefa-te ca pleci undeva si incuie-i inauntru. Daca pana dimineata, nu s-a intamplat nimic, atunci timiditatea lor intrece Universul.

| grab a răspuns:

Nu mai incerca tu sa ajuti cand nu ti se cere ajutorul.
daca or sa iti ceara ajutorul atunci stai de 6 ca sa nu apara celalalt iubit/a.

restul... atractia isi va spune cuvantul! happy