| Laviy a întrebat:

AJUTOR VA ROGcrying Daca ati citit intrebarea anterioara stiti despre ce e vorba, daca nu va spun pe scurt, prietenul meu s-a despartit de mine pentru ca l-am mai mintit si s-o saturat si nah. Dar eu il iubesc foarte mult. Sambata voi fi aproape toata ziua cu el deoarece inainte sa ne certam am stabilit cu parintii mei ca mergem la iarba verde si mergem si cu iubitul meu. Ce ar trebui sa fac? Credeti ca ar trebui sa il sarut si sa ii explic ca imi pare rau ca l-am tot mintit? Cum sa ii explic asta, dati-mi niste idei dar sa fie ceva care chiar sa ii ajunga la sufletsad

Răspuns Câştigător
| AyU a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu el face to face si se pare ca stii cand. Trebuie sa ii explici ca iti pare foarte rau ca l-ai mintit si ca nu trebuia sa o faci si ca ai da orice ca sa va impacati pentru ca il iubesti mult. SPunei sa te asculte nu sa se uite dupa pasarele. Inceraca sa fii si romantica. Pupal macar pe obraz pentru inceput si ia-l in brate sau flirteaza cu el. Trebuie sa ii vorbesti frumos si sa nu te enervezi cand el va fi probabil irascibil. Zambestei fai cu ochiul si demonstreazai cat il iubesti. Stai aproape de el si la sfarsit incerca sa il saruti pe bune ( poate ar fi bine sa ii dai si ceva tarie inainte laughing ). Speunei tot ce iti vine in cap si stie ca vei vorbi din suflet si intr-adevar vreti sa va impacati. Cerei o a doua sansa si fa tot ce poti ca sa o obtii. Sper ca am fost de ajutorwinking fundita?batting eyelashes

11 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Eu nu cred ca ii bine ca sa lasi pe altcineva sa-ti aleaga prietenii, daca iubitul tau se poarta asa cu tine atunci mai bine o termini cu el. Ca mai tarziu el o sa-ti controleze toata viata si te va face sa umbli si pe varfuri ca sa-i faci lui pe plac. Nu merita!
Eu am avut discutii cu sotia mea referitoare la (unele din) prietenele ei, in sensul ca i-am atras atentia ca ele doar profita de ea, dar nu i-am impus niciodata sa nu mai vorbeasca cu ele.
Mergeti sambata fara el, parintii tai o sa fie (cred) intelegatori.

| ana_2556 a răspuns:

Persoana pe care o iubesti nu o minti. gandeste-te mai degraba ce e aia iubire si daca chiar simti asta pentru el, decat ce sa faci sa il iei inapoi. Tipu e foarte destept ca pana la urma ti-a spus "paaaa". Tot respectul din partea mea.

| bluesky a răspuns:

De ce l-ai mintit daca zici ca il iubesti? Sfatul meu: cand ai ocazia la iarba verde vorbeste cu el, nu sari pe el sa il saruti, zii sa vina sa vb ceva si ii zici asa tot ce iti vine si ce simti pe moment. Nu planui dinainte ce o sa ii zici si cand esti fata in fata sa ii spui ca pe o poezie sau sa nu mai sti ce vrei sa zici. Lasa totul pe moment. Si daca vezi ca e asa in dubiu apropiete sa il saruti da vezi daca te lasa inainte. Daca sa zicem ca nu te iarta, incearca sa accepti situatia si eu zic sa ii ceri un ultim sarut, poate il va emotiona si se va razgandi.
Succes! Si pe viitor nu mai minti.winking

| Allexis a răspuns:

Daca s-a despartit de tine pentru ca l-ai mintit, atunci inseamna ori ca l-ai mintit mult si des, ori ca minciuna ta era legata de ceva foarte important pentru el. In ambele cazuri, trebuie sa fie fraier sa se mai impace vreodata cu tine. Deci, lasa-l in pace.

| Laviy explică:

Nu l-am mintit cu ceva grav, chestia era ca lui nu ii place sa vorbesc cu cea mai buna prietena a mea pentru ca aia o data ne-am certat si m-a facut curva si asa mai departe. Si prietenul meu a sus ca ea profita de mine si sa nu ma mai prinda ca ma bag in seama cu ea si n-am mai vorbit mult timp. Si vorbeam la telefon cu iubitul meu si m-a sunt prietena aia. Si i-am dat la mama sa raspunda, mama a vorbit cu ea dupa aceea a venit la mine in camera si face "Hai ca e Giulia la telefon" da o zis tare, si o auzit prietenul meu, dupa acea am luat telefonul si i-am inchis la prietena mea, dar i-am spus la iubitul meu ca il sun eu un pic mai tz si face ca bine, si cand sa ii inchid face "Esti o nesimita Pa". I-am dat repede mesaj si l-am intrebat de ce, si face ca am vb la telefon cu Giulia, si i-am zis ca nu am vorbit, si face ca hai nu mai minti ca am auzit-o pe maicata. Si i-am zis ca da recunosc ca am mintit si sa ma ierte si o zis ca nu mai mai iarta si ca nu-i mai pasasad

| Laviy explică:

Nu e vorba de prietena aia a mea, oricum nu mai suntem prietene pentru ca mi-a facut prea mult si iubitul meu nu voia sa ma mai foloseasca aia. Nu e vorba de parinti, eu vreau neaparat sa vina, altfel nu am pretext sa il vadsad

| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Probabil o sa imi dati stupiduri (inclusiv tu) dar totusi cine dracu` e el sa iti zica pe cine sa ai tu prieten si pe cine nu? Chiar daca te-a facut cvrva tu pur si simplu zi-i ca ai iertat-o si gata, ca sunteti prietene pur si simplu si nu vrei. Si trebuia sa ii zici adevartul nu sa il minti.
Acum tu trebuie sa ii dovedesti ca il iubesti, alt fel...
O sa o iei in capstraight face

| Dany_9065 a răspuns:

Depinde cat de rau l-ai mintit big grin ...Eu zic ca ii trece daca te iubeste. Poate ar trebui sa-i zici ca nu o vei mai face dar i-ai mai promis asa ceva si nu te-ai tinut de cuvant cu siguranta s-a saturat si crede ca esti neserioasa.
Cel mai bine e sa vorbiti.sa comunicati si sa-i explici de ce l-ai mintit si poate intelege.

| Andreea357 a răspuns:

Sai spui cal iubesti si ca esti numai a lui si ca nul vei mai mintii

| Adrian1997 a răspuns:

Nu stiu daca mai poti face ceva, e foarte urat sa minti! De ce l-ai mintit? Daca il iubeai chiar asa de mult nu l minteai. Sa speram ca te va ierta si o sa fi ti iarasi impreuna, eu am reusit sa fac pe cineva care mai obisnuia sa ma minta sa no mai faca, si sunt mandru de asta:X

| deea443 a răspuns:

Hei, ai rezolvat cu prietenul tau?