| Mirelamiri234 a întrebat:

Ajutor va rog.Pot fi gravida daca acum 2 zile iubitul meu a vrut sa facem petting, amandoi fiind virgini nu a avut loc nicio penetrare organele doar s-au atins cateva secunde (mai putin de 2 min).Imi este teama din pricina lichidului seminal..precizez ca zilele acestea trebuie sa imi vina ciclul

Răspuns Câştigător
| Jonas94 a răspuns:

Nu ai cum să rămâi gravidă de la petting, trebuie să existe penetrare, și ejaculare în vagin, ceea ce din descrierea ta, nu s-a petrecut. Lichidul acela nu conține spermatozoizi decât în situația în care a ejaculat înainte și nu a urinat.
În plus dacă se apropie ciclul te afli în perioada nefertilă, după ovulație.
Dacă o să faceți sex, folosiți prezervativul, ca să nu aveți nici o problemă.
Stai liniștită că nu o să se întâmple absolut nimic în situația de față.

| Mirelamiri234 explică (pentru Jonas94):

Sunt putin speriata fiindca imi intarzie menstruatia de doua zile si la cate articole am citit sunt confuza... sper sa fie totul bine, pe un forum se spunea ca acel lichid numai daca face contact cu vulva te poate lasa însărcinată.

| Jonas94 a răspuns (pentru Mirelamiri234):

Vorbe de copii. Deci pentru a rămâne însărcinată, trebuie să existe ejaculare în vagin. Nu s-a întâmplat asta, nu rămâi gravidă.

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In situatia descrisa se poate afirma fara teama de a gresi ca formarea sarcinii este 100% IMPOSIBILA datorita faptului ca joaca de+a sexul a avul loc in timpul ultimelor 10 zile a ciclului tau menstrual, interval de timp care reprezinta PERIOADA DE INFERTILITATE ABSOLUTA, adica acea perioada in care este 100% IMPOSIBIL sa se poata forma o sarcina. In zilele acestea conform studiilor, cercetarilor si ale determinarilor stiintifice si medicale, a rezultat ca in acele zile NU poate sa existe in UTER un OVUL VIABIL din care sa rezulte o sarcina. In aceasta perioada de 9-10 zile INFERTILE sperma poate fi ejaculata in vagin fara nicio teama sau retiere. Lichidul preejaculator asa cum este produs de catre glandele bulbouretrale NU are nici macar 1 spermatozoid in continutul sau, fiind d.a.p.d.v. 100% ''STERIL''. Multa sanatate!

| Mirelamiri234 explică (pentru corbulalbrosu):

Am citit tot felul de articole, unele spuneau ca acel lichid contine spermatozoizi, altele spuneau ca sunt "morti,, pe un forum o femeie a zis ca a ramas gravida cu o zi înaite sa ii vina menstruatia, dupa care a avut.o si devii foarte convuza

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu sunt sanse reale de sarcina iti dai seama fiind in perioada de dinainte de aparitia menstrei cand s-a petrecut episodul amoros si nici nu a existat penetrare propriu-zisa doar atingeri intime. Ai zis ca te temi din cauza lichidului seminal-sa inteleg ca el a ejaculat afara sau te ai referit la lichidul preejaculator? Acela din urma nu contine spermatozoizi spre deosebire de primul.

| Mirelamiri234 explică (pentru HazelEyes77):

Nu a ejaculat deloc, ma refeream la cel preejaculator dar nu am stiut sa formulez cat mai corect.

| gi4284 a răspuns:

Smr dacă va înțeleg ..sora mea Mirela.E irelevanta întrebarea. ca nu a ejaculat în tine..Ai și specificat ca sunteți virgini amândoi. trec aia de himen? Așa emigrata din Congo pentru varsta ta ești?

| Mirelamiri234 explică (pentru gi4284):

Himenul nu este o barieră..eram doar confuza si voiam sa intreb

| gogustrutu a răspuns:

Exiata sanse, dar sunt minime(adica foarte, foarte mici ) oricum, o sa-ti dai seama cand o sa-ti vina (sau nu ) menstruatia.

| Jonas94 a răspuns (pentru gogustrutu):

Tu vorbești din experiență, sau din auzite?