| mee_3494 a întrebat:

AJUTORRRR! Mi se ingrasa foarte repede parul.si parca la pielea capului mi se face ceva ca matreata sad dati-mi un sfat va rog...Care metoda functioneaza dau FUNDITA:*!

7 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Am o colega care tot asa pateste si se spala cu substante de la farmacie si face baie des.

| deviant18 a răspuns:

Mie mi se ingrasa parul de cand ma stiu. am incercat o gramada de produse dar tot nimic. am incercat nivea pentru par gras care a dat dovada de mai mult succes insa nu am mai gasit pe piata asa ca, dat fiind faptul ca imi si cade parul foarte mult, am incercat dove repair sampon si balsam. si in afara de faptul ca imi face parul foarte fin si misto, nici nu mi se mai ingrasa asa repede. inainte ma spalam aproape in fiecare zi pe cap iar acum o data la 4 zile ceea ce e super!

| anDa a răspuns:

Poti utiliza un sampon cu extractie de urzica, sau mustele sau plante medicinale. Sampoanele din ziua de azi au tot felul de chimicale care strica parul. Foloseste un sampon naturist si mananca cat mai multe fructe si legume. Consuma multe lichide, si lasa dulciurile si grasimile.
Succes!

| EllyFMS a răspuns:

Mie mi se ingrasa la fel de repede. pentru ca puneam mana fooooarte des in el. si pentru ca in vara ma spalam prea des

acum am incercat sa nu il mai spal asa de des si sa nu mai bag mana in el. si e ok. nu se mai ingrasa.

| crisgently a răspuns:

Sampoanele elseve citrus cr, garnier fructis citrus-detox sunt bune pentru par gras

| Catecrs a răspuns:

Daca ai 11, 12, 13, 14 ani insea mna ca esti in perioada de pubertatae, trebuie sa te speli mult maid es cu potin otet sau galbenus de ou dar asta nu pre sunt sigura si un balsam si sampon bun si eu am intrat in perioada asta fundha pls

| NoName0206 a răspuns:

Nu te speli cumva pe cap cu apa calda-fierbinte? Si eu tot asa faceam si imi aparea ceva in genul asta si de la un timp m-am spalat cu apa mai putin calda si nu mai imi apare nimic