| Mihai111111111 a întrebat:

Am 11 ani si nu am prietena dar este o fata la mine in clasa si imi place de ea dar nu stiu cum sa i zic asta si am vreut sa o invit la un suc dar niciodata nu o prind singura. Ajuatima! va rog

Răspuns Câştigător
| Codrutz19 a răspuns:

Nu o invita la suc, ca nu o sa vina, ca sunteti prea mici. big grin cheam-o la o inghetzata, dar nu in oras, la bloc pe unde stati voi si va jucati, mai ales acum ca a dat caldura, stati pe iarba frumos, cumperi o cola la jumate, si o sa fie mult mai bine. Asa la suc, e multa lume, tie ti-e mai rusine si nu o sa fie ok. big grin. Bafta happy

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Lasa ca te duci la ea si ii zici ca vrei sa vorbesti in 2 singuri apoi temarturisesti.

| Zenithf a răspuns:

Pai, daca ii greu sa o prinzi singura, nu ai decat sa te straduiesti mai mult. Poate cand mergeti acasa sa mai faci un ocol cu drumul si mergi cu ea pana ramaneti singuri, apoi vezi ce vorbesti cu ea. Nu intra in detalii prea personale de atunci, mai bine vorbesti despre lucruri din viata, pasiuni, familie, etc. apoi ii spui ca ai vrea sa vorbesti mai multe cu ea si daca nu puteti face asta la un suc sau sa iesiti la o plimbare.

| Cypronge a răspuns:

Buna Mihai
Sincer eu cand aveam varsta ta nici nu imi trecea prin minte sa invit o fata la un suc, sau sa incep o relatie.
Asta din cauza ca la varsta acea eu ma concentram asupra altor lucruri, ma concentram asupra copilariei mele si lucrurilor marunte dar minunate, pentru ca varsta de 11 ani e varsta un chiar nu ai probleme reale.
Si asa ar trebui sa faci si tu, bucurate ca esti copil si nu te grabi sa cresti, probabil ca multi dintre prieteni tai vb si spun ca au fost cu cate o fata si au facut diverse lucruri impreuna, dar de asigur ca sunt minciuni si ei sufera de imaginatie excesiva, se uita si ei la un film cu un caracter erotic si a 2 zi vb despre chestiuni care pentru ei sunt sf, motivul pentru care fac asta e ca in ziua de astazi ce ceva la moda sa te lauzi ca ai facut lucruri pe care nici nu le poti intelege inca.

| Sweet111 a răspuns:

Salut Mihai!
Daca spui ca nu prea o vezi singura de ce nu-i scrii pe mess sa o intrebi daca vrea sa iesiti la un suc. Sau poti chiar si la scoala cind o vezi du-te si spune-i ca vreai sa vb ceva in doi. nu-ti fie rusine. din cind in chind mai zimbeste-i poate se va indragosti si ea.Dar nu uita dragostea nu trebuie numaidecit spusa se simte si prin fapte...si eu poti dovedi.Succes! pup. kiss
pa pa wave

| Sweet111 a răspuns:

thinking cam la virsta ta e prea devreme sa ai prietena. Dar nu-i nimic: Iubirea n-are virsta. asa ca poti sa iubesti cit vrei dar nu uita nici de scoala si de teme. sa iubesti vei avea cind! viata e inainte!winking

| St3fan_2335 a răspuns:

Dai un sms si spune-i ca vrei sa iesi cu ea pe afara... vorba lu codrutzz nu o invita las suc ducetiva pe o banca ceva cumpara un suc fa-o sa rada vorbiti si printe altele spune-i ca o placi foarte mult si ce simti tu pentru ea (chiar daca tu simti placere la aspectu fizic nu la alceva pentru ca esti foarte mic) si incet incer repeti faza si pana la urma ii place si ei de tine si o sa stai cu ea.PS: esti prea mic pentru fete eu am avut prima prietenaa la 13 ani si ea avea 12 jumate la varsta ta ar trebui sa inveti sa te bucuri de copilarie ca ai timp dupa 14 ani incolo sa iubesti cu adevarat si o iubire fata de o persoana nu se poate impleti la 11 ani esti prea mic. Sper ca te-am ajutat.

| danaM_2318 a răspuns:

Mai poti astepta sa ai prietena acum punete si invata lasa fetele la varsta ta nu se merita sa iti pierzi timpul

| devilmaycry_9500 a răspuns:

Bombonika19961 are dreptate esti cam mic sa ai o prietena, dar asta doar sfatul meu, acum de tine depinde.