| ladygaga_9914 a întrebat:

Am 13-14 ani si inca n`am avut niciun prieten. vreau si eu sa am prieten, dar nu sunt prea sociabila, sunt timida. preitenele mele au aproape toate, pana si cea mai buna prietena are. nu ii vorba ca sunt invidioasa, dar vreaau si eu

23 răspunsuri:
| Derye a răspuns:

Cum sa ai prieten daca nici cati ani ai nu stii.

| baru a răspuns:

Daca ai 13-14 ani bucurate ca nu ai prieten. Daca ai fi avut un prieten sau mai multi ai fi avut numai probleme. Unde exista prieteni exista si discuti si invidie Incearca ca lumea sa stie cat mai putin de tine sau despre tine. Cu cat se va sti mai multe de tine cu atat vor aparea si discutii pe seama ta. Asa ca deocamdata stai bine. Acuma revenind la prieten toate la timpul lor. Decat 10 prieteni barfitori mai bine unul adevarat. Va veni soare si pe strada ta. Eu sunt sigur ca esti o dulce si tot asa de sigur sunt ca vei avea parte de un prieten adevarat si onest. Toate la timpul lor Nu fi trista si te rog nu fi suparata pe mine Pa Pa Pa Pa

| Linda a răspuns:

Daca ai primul prieten la 19 ani nu pierzi nimic. Eu am fost prima data cu un baiat de care mi-a placut la 22 de ani.

| Yang a răspuns:

In primul rand nu poti zice ca ai 13-14 ani hotaraste-te ori ai 13 ori 14. Apoi relatiile la aceasta varsta sunt foarte superficiale, ceva de genul cunosti un baiat, a doua zi o sa ii zici ca l iubesti sau o sa iti zica el asta apoi faceti sex(ori cere el, ori vrei tu, ori el o sa zica ca te ar iubi si mai mult daca ati face sex sau tu o sa crezi ca o sa te lase daca nu o faci)apoi a doua zi o sa va comportati ca si cum nu va cunoasteti, el ca baiat o sa insire 2-3 barfe despre tine ca sa se dea macho iar tu probabil o sa te gandesti la ziua de azi cand eu ma bag in seama si iti zic nu gandi asa.Iesi cu amicele tale in oras la un suc, plimbati-va mergi la scoala, esti sigura ca vrei sa suporti tortura de mai sus? pentru ce 2 zile de stat cu cineva? Mai ai timp daca toata lumea spune sa nu va grabiti inseamna ca nu vorbim doar asa sa ne bagam in seama. Tu esti timida o sa gasesti o persoana care sa aprecieze acest lucru nu sa profite iar acea persoana o sa te iubeasca, si o sa ajungi sa faci si dragoste cu el, si sa va plimbati de mana, si sa barfiti de una de alta nu o sa te mai simti singura. O sa fie totul bine daca vei sti sa ai rabdare si sa nu te grabesti

| Just a kid a răspuns:

Io am 15 ani. da nu asta conteaza.si acu is in mari certuri cu fostul/actualul nici nu stiu cum sai zic.suntem de 9 luni impr.si inainte de el nu vroiam eu sa am pr. mi se pare mult mai misto sa fii singur sa faci ce vrei cand vrei cu cine vrei.bine acu mi-e greu sa renunt la el pentru ca totusi il iub.cred.dar acu imi dau seama ca inainte era mai binethinking decat sa sufar si sa ma cert mai bine fara griji si fara problm.nui nimic ca nu ai pr la 13-14 anioh go on credema.asa ma gandeam si eu si acu imi cam pare rau ca am gandit asa.

| candycarrie a răspuns:

O sa apara un baiat care iti va indragi timiditatea si puritatea.stim ca nu esti invidioasa si mi se pare normal sa doresti prieten, doar sa nu ajungi prea departe cu elwaiting se spune ca "ce'i al tau e pus deoparte" deci nu iti face griji, si eu eram asa pe la 13-14 ani si primul meu prieten m'a iubit pentru ca eram asa. inocenta.

| Yoana a răspuns:

Buna nu trebuie sa fii suparata ca nu ai prieten, si eu am 13-14 ani si inca nu am avut.am vb cu un baiat dar nu am avut o relatie. ai putea si uh sa iesi mai mult cu fetele si cu baieti, colegii de clasa. o sa vezi ca o sa cunosti un baiat care o sa te placa... eu asa am cunoscut baiatul acela.iesi in wekend sau chiar in timpul saptamani mai mult... sunt sigura ca o sa ai in curand prieten.

si nu trebuie sa fii timida pentru ca nu rezolvi nimic. si eu am fost si nu am avut prieten... eu cred ca esti tare draguta si o sa ai si un iubit

bafta multa...

| lavynika a răspuns:

BUna:X. Ei, hai ca nu e este asa mare tragedie.Asteapta,cauta-l pe cel potrivit. Sa fie istet, de treaba si s anul fie golan.De ce sa fi cu un baiat doar pentru a ficand poti mai tarziu sa if cu cineva de care sa-ti placa si cu care poate poti avea o relatie de prietenie f frumoasa.Ma abat putin de la subiect ca sa ma refer raspunsul xenei.Sincer ai exagerat foarte mult.Si pot sa-ti dua chiar exemplul personal:Sunt cu prietenul meu de 1 an si 7 luni si nu mi-a cerut sa facem sex dupa 2 zile si nu mi-a cerut nici pana in ziua de azi si nu-mi va cere pana nu voi fi eu pregatita stiu asta.Si nu avem 11 12 ani. El are 16 ani si eu 15.Chiar crezi ca toti baietii sunt niste nenorociti si vor doar sex.Descurajezi fata.Sa revenimlaughing...Asteapta ca o sa rasara soarele si pe strada ta.Eu am asteptat 6 luni si a meritat din plin.Succes si te pup:*

| bubblesx a răspuns:

De ce sa complicistraight face, o sa apara un baiat dar la momentul potrivit.Panaa atunci traiesteti viata si copilaria:X!
Si eu am 13 ani si inca nu am avut nici eu un prieten big grin!
Sa vina ei la tine, nu tu la eihappy:X!
Mult succes>big grin

| georgy7165 a răspuns:

Nu e o problema.Chiar te sfatuiesc sa te bucuri de libertatea pe care o ai acum si de viata la varsta ta pentru ca mai incolo o sa fi inconjurata de baieti si o sa-ti doresti sa fi din nou ca acum.Eu am avut primul prieten la 16 ani.

| 1235678907452352 a răspuns:

Buna referitor la intrebarea pecedenta, vreau sa va spun ceva. Pentu mine un prieten inseamna cineva care sa-ti fie aproape cand iti e mai greu, sa fie cel care te poate asculta si cel cu care sa te bucuri in momentele frumoase. Daca pentru voi la baiat conteaza doar **** si sa faceti sex cu el ...eu sunt de alta parerewinking asa ca nu mai ziceti ca vreau un prieten doar pentru a ma **** cu elstraight face
NU JUDECATI O CARTE DUPA COPERTA`!

| 1235678907452352 a răspuns:

Ea vrea sa aiba un prieten pentru a putea vorbi cu el si el sa o inteleaga sa se bucure cu elstraight face... dar majoritatea nu inteleg. daca ai un prieten nu inseamna ca trebuie sa te **** cu el ...INTELEGETI?
eu te inteleg:*

| 1235678907452352 a răspuns:

Parca nu aveti inimahappycand spuneti acele cuvinte

| crrinnaaa a răspuns:

Sincer eu am avut prieten de la 12 ani si a fost comic tare si nu stiu mereu rameneam cu un gust amar dupa fiecare ''relatie'' sa-i zic asa... si nu conteaza ca prietenele tale au prieteni acum de ex si eu is singura si majoritatea prietenelor mele au iubiti deci. asta e ceva normal... daca iti place un baiat de la sc sau nu stiu scara, din fata blocului, cartier si va impacati cat de cat bine. si la un moment dat s-ar putea sa te intrebe daca vrei sa fi cu el.

| DevilAngels a răspuns:

Si eu am tot la fell (13-14)tongue asa am zis si eu inainte acum numa vreau tongue pentru ca am prietene care sufera si nu vreau si eu asa ca fa si u la fel esti mica asea ca mai bine ai rabdare toate la timpul lor BAFTA!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot sa iti spun ca nici eu nu am avut nici o relatie fata in fata si am tot 13 ani. Prietenele mele au avut o gramada dar eu nu ma dau in vant. Ma mai inervez cand vad fetite de 10-11 ani ca au, da ma rog. Problema e la mine ca sunt mai inalta decat baietii de la mine cu un cap macar. Da pot sa zic ca mai inteleg foarte bine cu ei : ma joc
fotbal, radem, glumim + prietenele mele. Deci n-am de ce sa ma agit momentan ca ma simt foarte bine sollo. Ai incredere in tine si nu te mai simti asa :d

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai skype?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing. Mai asteapta, adica cauta-l pe cel care nu te va face sa suferihappy.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Auzi, draga...sunt un baiat si as vrea sa te cunosc, dar zi-mi de unde esti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bagate si tu in seama nimeni nu te mananca vezi si eu eram timida dar dragostea trece peste tot

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

andra ce faci

| Bucur_Narcis_1996 a răspuns:

Id meu este narcisbucur46 vb pe mess

| oana_7059 a răspuns:

Ar fi bine sa nu te grabesti dar fi mai atragatoare si sociabila si o sa vezi cum vin baieti mai ales daca te imbraci sexy