| Andereii a întrebat:

Am 13 ani, in august pe 28 fac 14 inca, nu mi-a dat sperma si nu stiu cum sa fac sa-mi dea.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai rabdare, organismul are ritmul lui biologic, la unii băieti le vine sperma la 12 ani, altora la 14 sau mai tîrziu spre 17-18 ani, deci ai rabdare, la fel si in cazul fetelor unele au ciclu la 11, 12 ani altele pe la 18-19 ani, totul depinde de mostenirea genetica a fiecarui om.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu toti copii se dezvolta la fel, iar tu nu ai intrat inca la pubertate, deci rabdare, ca poti intra la 14-15-16 ani, la pubertate si atunci vei avea si sperma.

Mananca sanatos si variat, ca sa cresti mare si sa te dezvolti, fiindca atunci incep organele tale si functiile reproducatoare sa se de dezvolte, producand si sperma.

Nu vad totusi de ce grija asta, ca nu ai 25 de ani, te insori si nu poti sa faci copilasi.

| mihai69 a răspuns:

Cine vrei să ți-o dea?!?
Dacă vrei să produci tu, mai ai puțintică răbdare!

| Emilian65 a răspuns:

De ce te grăbești să-ți vină spermă? Ai doar aproape 14 ani, și tot timpul înainte să-ți vina și spermă. Dar de unde știi ca trebuie să-ți vina spermă? Asta ma face sa înțeleg ca te masturbezi de la vârsta asta. Las-o sa vina singura fara masturbare.

Răspuns utilizator avertizat
| Alexandru250201 a răspuns:

Doar asteapta macar un an, o sa ti vina sigur

| Arukll a răspuns:

Spermatozoizii sunt alcătuiți din carbohidrați. Pentru a rezolva această problemă, ai nevoie să consumi mai mulți carbohidrați. Spre exemplu, mănâncă tăieței cu lapte, pâine cu iaurt, brânză etc.
Dacă tot nu ți s-a rezolvat problema, trebuie să comunici acest lucru către părinți pentru a te duce la control.

| UrEd a răspuns:

Dai laba foarte mult?