| smsamif a întrebat:

Am 14 ani. imi place de o fata de 12 ani care da si ea semne clare de tot ca ma place...cu sor'mea se cunoaste din clasa 3-a dar de cand stie ca mi place de ea (i-am dat eclere si a rosit... ) nu mai vb cu sor'mea. sa fie asta un semn ca ma place si ea si ii e rusine sa vb cu sor'mea? sa ma placa oare?

Răspuns Câştigător
| LaurikusDiDi a răspuns:

Buna:* Eu cred ca te placewinking. Fete, in general, cand sunt mai micute "refuza" sa stie ca plac unei persoane. Are emotii si poate nu stie ce sa facatongue. Incearca sa vorbesti tu cu ea, sa o intrebi diverse lucruri. Mai intai trebuie sa i fi prieten. Sa prinda curaj sa vorbeasca cu tine, sa ii demonstrezi ca nu ii faci nimica. K vrei doar sa ii fi alaturi. NU incerca din prima sa o saruti sau mai stiu eu ce. s-ar putea sa o faci sa nu mai vorbeasca cu tineoh go onlaughing. Ia-o usurel. la 12-14 ani nu se stiu prea multe din practicalaughing, ma rog... cel putin nu se stia... In fine, sa te apropii de ea, si sa nu te folosesti de sora ta pentru a afla lucruri de la ea. Fata o sa se simta "incoltita" si nu o sa vrea sa mai vorbeasca nici cu tine, nici cu surioaratongue. Comporta-te normal:* hai ca esti barbat!smug ast sa imi spui cum iti mai mergewinking! (sa nu uiti ) sper ca te-am ajutat. Daca mai ii ceva, poti sa imi lasi un mesaj sau ceva. poate te pot ajuta. bye2

3 răspunsuri:
| thereforyou a răspuns:

Good luck.

| forte a răspuns:

Da, te place. si probabil se simte stanjenita sa vorbeasca cu sora ta despre asta.
dar ai grija, la 12 ani... se uita mai mult la faptul ca esti mai mare. pe parcurs probabil va ajunge sa tina la tine.
bafta:*

| sweet_6707 a răspuns:

Buna. du-te si vb cu ea. de ex: si eu is in clasa a8a si colegul meu de clasa umbla cu una de 12 ani si nu are nimic de aface varsta daca chiar iti place de ea. da nu uita sa nu-i dai semne ca ai alte intentii.

Bafta!