| BomboaneCuCiocolata a întrebat:

Am 14 ani si am un prieten de putin timp.Este mai mare cu 1 an decat mine ...si mi-a propus sa facem sex. Din ce zice el pare ca a mai facut-o cu mai multe fete deja. Se excita destul de repede.laughing dar eu nu vreau s-o fac de acum pentru ca. Oarecum sunt prea mica pentru asta dar in acelasi timp nu vreau sa-l pierd. Ce as putea sa facc?straight face

Răspuns Câştigător
| Catiiiiii a răspuns:

Daca un vreii, nu fa. Oricum bine facii pentru ca nu e indicat. Banuiesc ca, cunosti riscurile.

Spune-i in fata, ca nu vrei sa faci si da-i motivul. Daca intr-adevar te iubeste va intelege si te va astepta. Daca nu, inseamna ca 1. statea cu tine doar pentru aia ( nu neaparat, dar in cele mai multe cazuri ) si 2. nici nu te merita.

Stiu ca nu vrei sa-l pierzi dar nu merita sa-ti sacrifici sanatatea pentru un baiat.

>:d

11 răspunsuri:
| Zap a răspuns:

Ii explici ca nu esti pregatita fizic cat si psihic. Daca te iubeste va intelege si nu cred ca e el asa experimentatlaughing gasesti multe site-uri despre sex laughing.

| Chrisstine a răspuns:

In aceeasi situatie ca minerolling on the floor

| Eaaa_4667 a răspuns:

Bunna` chiar ai dreptate ai timp, nu de acum, daca nu intelege lasa`l pentru` ca ce crezzi ca ar spune parintii tai daca vor afla? sau` nu stiu dar daca te iubeste mult te va intelege daca nu te intelege poate sta cu tine doar pentru` a face`. cu tine `

| Kennysa a răspuns:

Ii spui sa te mai astepte,nu esti pregatita fizic nici pshihic, daca o sa te paraseasca din aceasta cauza nu te merita, succes!

| answer a răspuns:

Astea care gandesc ca tine si-o iau de la viata! Lasa-l dracu si tu vezi-ti de treburile tale; crezi ca daca ii dai p*z** il mai tii mult langa tine? doar iti lungesti suferinta! Ai abia 14 ani si mai ai timp sa cunosti baieti; dar pana la pat ar trebui sa mai fie cale lunga! Esti prea mica!

| Elysssa a răspuns:

Sa-i spui sa te astepte inca 4 ani, apoi o sa faci sex cu el.Nu vrei sa-l pierzi? Draga,esti abia la inceput,inca nu stii cum sunt baietii,nu-i cunosti,stai linistita ca baieti o sa mai urmeze in viata ta,unul cate unul,o sa te saturi,o sa te indragostesti serios si abia atunci o sa-ti dai seama daca se merita sau nu,dar e treaba ta!winking Joaca-te cu focul ca tot tu te arzi, nu el! Intrebari ca asta, vad in fiecare zi.Tot nu va invatati minte! happy

| BomboaneCuCiocolata explică:

Sincer.nu cred ca va intelege daca ii zic asta straight face.Cea mai buna prietena mi-a spus ca...sa ma despart de el. daca tot continua sa`mi propuna astfel de chestii.big grin

| Irina_3979 a răspuns:

Eu zic sa-i faci o labalaughing

| Andreea_7722 a răspuns:

Daca tea batut de mai multe ori cu asta la cap inseamnaca sta cu tine pentru ca vrea sa faca sex cu tine. Si in plus esti prea mica.Nu fa prostia sa te dezvirginezi la 14 ani. Incearca sa-i spui ca esti prea mica. Si daca va fi o relatie de lunga durata si stabila atunci o veti face. Nu fa asta daca nu vrei :*

| suiram_1249 a răspuns:

Se grabesti si iel sa creasca, lasa-l in pace ai timp destul si pentru dragoste,,,

| dara_1781 a răspuns:

Sunteti mici amandoi, ar trebui sa mai astepti.nu puteti sa fiti impreuna asa trebuie neaparat sa faci sex?