| Rowanna09 a întrebat:

Am 14 ani si nu am avut niciodata prieten. Sunt mai timida de felul meu. Si cand am avut propuneri le-am refuzat de frica, ca nu stiu sa sarut. Cum pot sa devin mai puternica si sa-mi inving temerile.Cum a fost la voi primul >sarut:? Cum as putea sa invat sa sarut? Dau funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| Patry a răspuns:

Daca vrei sa inveti sa saruti lasate purtata de pasiune... Gandeste-te ca esti pe o plaja cu persoana iubita si sunteti in mare si va iubiti. :). Si invingeti temerile si gasesteti un iubit si profita de viata ca numai una avem nu 100! :)O relatie nu tine de un sarut ci de iubire.Cu timpul ai sa te inveti! Bafta!
Uite un site in care te invata sa saruti! :)

http://www.codrosu.ro/......tat-video/
Sper ca te-am ajutat! Paa! :)

4 răspunsuri:
| AnNe a răspuns:

Ei bine trebuie sa-ti invingi teama...trebuie sa faci si pasul acesta si eu am fost asa prima data cand saruti nu faci unul frantuzesc ci doar srauti pe buze prima oara, te lasi condusa de clipa si totu' vine de la sine.nu trebuie sa fi timida omul este sortit sa aiba perechea sa.In iubire e nevoie de 2. funda?big grin

| Julia89 a răspuns:

Nu ai cum sa inveti adica nu e o carte o citesti si stii ceva, eu m-am sarutat prima data la 16 ani si eram in aceeasi chestie ca si a ta adica nu stiam sa sarut si imi era frica,ideea e sa gasesti baiatul potrivit, eu l-am gasit m-am si maritat cu el, cu el a inceput totul.bafta,sper sa gasesti baiatul potrivit

| soryn_1368 a răspuns:

Vino la mine (arad) si te las sa facem si sex dc vrei si asta nu-i tot big grin
id s_miroiu

| bogdan8907 a răspuns:

Buna roxana este fff simplu sa saruti.dar daca tu nu si si partenerul tau stiew lasa-l pe el sa te conduca eu asa am facut pentru prima data.a fost acuima 6 saptami intr-o vineri l-eam spus colegiilor ca sunt cu o colega si in urmatoarelre minute am iesit afara din cls si am mers pe un coridon mai liber dar faza naspa a fost ca ei au venit si ne-au vazut ca noi nu preastim sa sarutam si ne-au facut pesti! incearca sa cauti pe net eu asaa am facut si acum sarut fff bine