| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani si sunt in clasa a7-a sunt o fata nici foarte dezvoltata dar nici foartne ne dezvoltata sunt bine pentru varsta mea. Si as vrea un sfat daca se poate nu stiu daca varsta mea este bine pentru imi incepe viata sexuala?

7 răspunsuri:
| kaya a răspuns:

Hmmm, mereu va arde de sex,thinking nu este asa greu sa mai astepti dar trebuie sa vrei. Tie o sa iti fie bine daca nu te grabesti "ca mireasa la pat", un sfat e sa mai astepti putin ca e cel mai binewinking

| zuzulici a răspuns:

Daca tu simnti nevoia asta si esti decisa, daca esti pregatita nu e nici o problema, dar la varsta ta as zice sa mai astepti putin, sa nu-ti para rau mai tarziu:*

| justme85 a răspuns:

Nu. fara dar si poate.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Mai stai vreo 2 ani.

| MariJuana23 a răspuns:

Te arde nu? laughing Stai fato pe curu tau cuminte...ca daca ti-o incepi de acu. or sa rada si ciorile de tinewinking

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu e bine, fiindca riscul tau de a face cancer de col uterin va fi foarte mare si iti va impune cate o vizita la ginecolog la fiecare 6 luni pentru toata viata, ceea ce este un mare handicap. In plus, gandeste-te ca daca ramai insarcinata, n-ai sa poti face avort, fiind prea mica, iar nasterea ar putea sa te coste viata.

| andreea_1337 a răspuns:

Bineinteles ca nu... te temi ca nu o sa ai timp? gandeste-te ca daca incepi d pe acum o sa te saturi la un moment dat.si mai gandeste-te ca intr-o zi vei avea un sot cu care o poti face de cate ori vrei tu