| IasminaIasmi4567 a întrebat:

Am 15 ani iar iubitul meu are17 ani si as vrea sa va întreb daca ar fi ok sa imi încep viaţa sexuală?

12 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Nu nu e ok. Dun punct de vedere hormonal băieților le scade atractia fata de o fata dupa ce au facur sex cu ea. Ce sa faca pe urma, daca nu se mai simte atras? Vrei sa fie ipocrit si aa ramana cu tine si daca nu mai simte nimc? Am citit de atâtea ori pe TPU intrebari de la baieti ca nu stiu ce sa faca ca desi nu ii poate repeosa nimic, chiar nu se mai simt ateasu de fata cu care auvfacut sex.
Vitginitatea e sarul prumit se la Dumnezeu pentru a fi daruir numai paeteneruluu de casatorie. Cine face altfel nu are binecuvantarea Creatorului, se alege cu vinovatie, boli sexuale, nefericire te pe teemen lung.

| RazzMTB a răspuns (pentru ania):

Asta e vrajeala de caine mort laughing in primul rand, cu cat faci mai mult sex cu partenera cu atat iti creste si atractia fata de ea... in al doilea rand, "creatorul" ala nu s-a plictisit sa se tot uite la noi cand facem sex? laughing laughing

| ania a răspuns:

Dacă chiar te oibeste si e serios, responsabil, cand are 18 ani se poate insura cu tine.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, la 15 ansiori categoric nu, fiindca-i ilegal sa intretii sex cu copii sub 16 ani.

| Emilian65 a răspuns:

Nu ar fi ok.

| AliGab a răspuns:

Nu, nu, nu si iar nu

| Miruna333 a răspuns:

Cum simti, cum vrei

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă chiar nu mai ai răbdare deloc, măcar să o faceți protejat cu prezervativ neapărat, nu accepta niciodată să faci fără la vârsta asta că te poți trezi cu o sarcină nedorită.
Sper ca nu o faci la insistențele lui, fă-o doar dacă vrei tu, dacă tu vrei sa mai aștepți si nu ești pregătită îl poți refuza.

| vasileparnaie a răspuns:

Incepe sa deschizi caietu de romana sa inveti de examen ca azi ai proba la romana

| NataLee a răspuns:

Nu, normal

| RazzMTB a răspuns:

E perfect ok, de ce nu ar fi?