| krina07 a întrebat:

Am 15 ani prietenul meu 17 suntem de 6 luni impreuna problema e ca parintzii mei sunt cam contra ca eu sa ma intilnesk cu cineva (asta s-a invit abia acum) i-am zis lui de asta mi-a raspuns ca o sa rabde asa si nu va fi kontra daca o sa ne intalnim mai rar fara ca sa stie parintii. insa parca simt ca ceva s-a schimbat nu mai e asa cum a fost.parca a devenit un pic mai indiferent, decau nu-mi mai zice ca ma iubeste, eu simt ca-l iubesc insa la fel parca ma indepartez de el. Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| jimime a răspuns:

Daca el te iubeste cu adevarat, atunci ai incredere in el. NU este INDIFERENT! Si ca a spus ca va fi bine si asa, crede'ma ca a spus'o ca sa'si ascunda frica. Noi, barbatii, in general suntem orgoliosi si nu recunoastem ca ne este frica/teama de ceva anume, mai ales in fata persoanei iubite. Ce cred eu...el probabil s-a "distantat" din cauza faptului ca i'ai spus tu faza cu parintii tai. Probabil nu trebuia sa'i spui chiar asa verde in fata "stii, ai mei nu sunt de acord, asa ca ne vedem mai rar". Mai bine era daca ii dadeai de inteles FARA cuvinte ca pentru a fi impreuna in continuare, amandoi trebuie sa faceti anumite sacrificii si anume, EL sa suporte sa va vedeti mai rar (asta desigur nu va tine o eternitate, la un moment dat ai tai nu vor mai avea nimic impotriva) si TU sa te vezi cu el pe ascuns. Faptul ca tu faci exact contra parintilor tai pentru a te vedea cu el si pentru a tine relatia pe picioare ii va da un plus de incredere de sine si desigur, in tine. Incearca pentru o scurta perioada sa va vedeti asa cum v'ati vazut in acest juma' de an, pe parcurs diminuand din intalniri incetul cu incetul si el te va intelege si va fi alaturi de tine. Cu toate ca barbatii par siguri pe ei, dar uneori simt si ei nevoia de un impuls din partea partenerei. Un SMS lung cu ce simti tu pentru el ar fi suficient sa va redreseze relatia, si nu uita ce am spus mai sus...incetul cu incetul, mai redu din intalniri si cu toate ca nu va vedeti, fa'l sa te simta alaturi in orice moment. Sper ca ti'am fost de ajutor. Sper sa auzim numai de binetongue

| Tinkabell a răspuns:

Buna! pai daca`l iubesti demontreaza`le parintzilor tai k nu poti renunta l el asa de usor, si ca tu chiar il iubesti cu adevarat si incearca sa va intalniti prin fata blocului incat ei [ai tai] sa va vada fiti usor tandrii pupatziva dar nu ff tarehee hee tzinetzi`va d mana dar nu va uitatzi in sus l bloc [in caz ca stai l bloc] [daca stai l casa, atuki intaneste`te in fata portzii k kik` vine sa iesitzi cu pr`ii etc.] parintii din ziua de azi se gandesc ca poti sa te lasi dusa de val si ca poti sa te dezvirginezi k el...[daca asta cred ei...atunki incearca sa ii convingi ca stii ce faci]. este doar un sfat! daca vrei poti sa il incerci.tu iti cunosti parintii procedeaza km stii tu k e mai bine! te pup ai grija! :* :X

| aLiNtUshQa a răspuns:

Poate e cazul sa ii faci cunostinta cu parintii.sa vada ei ca pot avea incredere in el si sa iti permita sa iesi cu el.succes

| Alexandra060396 a răspuns:

Buna!
Motivul pentru care parintii tai sunt impotriva sigur este acela ca nu vor sa isi piarda fata, ei nu pot sa se obisnuiasa cu gandul ca acum ai crescut.Si la partea cu indiferenta, intreaba-l daca il deranjeaza ceva sau nu stiu, oricum incearca sa aflii daca il supara ceva.
Succes!

| Cosminnn91 a răspuns:

Pai fii mai dulce cu el. Spune-i si tu ca il iubesti,am vazut ca multe fete asteapta sa li se spune vorbe frumoase dar ele au orgoliu si nu pot spune astea. Incearca sa te apropii mai mult de el si sa il faci sa ii pese de tine,sa il faci sa te placa mai mult. Da-i mesaje,suna-l des, el va aprecia asta. Si eu sunt baiat si crede-ma, asta apreciez la o fata.