| NoNameToday a întrebat:

Am 15 ani, prietenul meu are 22 si suntem impreuna de 4 saptamani.Asta-vara am mai fost impreuna dar ne-am despartit pentru ca mie nu mi-a convenit sa ma insele si nici sa fac eu ceva ce mi-ar parea rau.Asa ca am preferat sa ne despartim.Acum suntem din nou impreuna si i-am permis sa mai aiba o "iubita" cu care sa isi satisfaca nevoile sexuale. Pur si simplu nu vroiam sa ma implic eu in asa ceva, consider ca sunt prea mica pentru relatii sexuale.Cand am aparut eu din nou in peisaj el era cu ea de cateva luni, dar acum ca e cu mine se cearta non-stop, nu se mai poarta asa frumos cu ea ca inainte, nu il mai intereseaza persoana ei(cel putin asa-mi zice )mereu vine in week-end acasa la el, uneori iesim impreuna(fratele meu este prieten cu el)si nu o saruta, o evita, nici macar nu ii vorbeste.Nu poate sa scape de ea, mi-a zis ca ma iubeste si daca eu imi doresc sa se desparta de ea o va face,"si asa nu mai simt nimic pentru ea, nici macar in pat" asta mi-a spus.Nu stiu ce sa fac, plus ca mi se pare distant.Are planuri de viitor cu mine, mereu cand vorbim imi spune de copii, paintii lui ma plac foarte mult.Sunt intr-o situatie haosista.Stiu ca voi suferi dar am mai renuntat eu odata la el, a 2 oara e usor. Voi ce spuneti? Merci ca mi-ati citit micul rezumat din viata mea.happy

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, eu te inteleg ca tu poate chiar il iubesti si vrei ceva serios cu el, dar draga mea, trebuie sa iti spun anumite chestii.Deci,in primul rand daca chiar ar vrea sa se desparta de acea fata ar face-o fara a ezita, un baiat care amageste o fata poate sa o faca si cu cealalta, adica nu vreau sa te supar dar iti spun adevarul, poate ca el se joaca cu amandoua, poate ca va minte pe amandoua, de ce oare sa nu iti cauti un baiat care sa aiba ochi doar pentru tine sa stii ca e al tau si ca nu a alta in viata lui, adica lui ii convine cu 2 fete dar tu cum te simti ca sti ca e cu alta? Nu cumva te minte pe tine ca nu o iubeste pe ea? Nu ai de unde sa stii, daca te iubeste spune-i sa se desparta pe bune de acea fata si daca o va face inseamna ca simte ceva pentru tine, dar nu cumva sa cazi in jocul lui, nu exista trio in iubire, respecta-te pe tine in primul rand, baieti mai sunt, nu te lasa manipulata de vorbele lui false, ca perversi ca el cunosc si eu destul de bine, eu stiu ca un baiat daca iubeste o fata o respecta si nu o insala, daca ar fi doar o aventura acea fata pentru el, ar fi lasat-o demult dar tot e cu ea, oare nu e mai bine ori sa fie doar cu tine ori sa il lasi de tot? E pentru binele tau.

8 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Eu zic: lasa l
e mare
gaseste unu de varsta ta
e cel mai bine asta
succes
*

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tu ai planuri de viitor legate de un barbat care respecta atat de putin femeile incat poate sa stea cu una numai pentru sex, ba se mai si poarte urat cu ea? Nu da doi bani nici pe tine, daca necesitatile sale sexuale sunt atat de mari (aiurea) incat nu se poate abtine. Sa stii ca daca ti-ai incepe viata sexuala cu el, si-ar mai gasi una care sa faca nu stiu ce chestie pe care tu n-o faci si tot asa, dat fiind ca lui i se pare normal sa te insele.

| anduta160 a răspuns:

Bun raspuns ti-a dat brigaela. tu cum ai 15 ani si esti virgina poate nu stii anumite chestii(ma refer la sex, pozitii etc)si el ce ar face atunci se va duce la una mai experimentata?! lasa-l baietii mai sunt.bft:*

| catuztacaty a răspuns:

Renunta la el si gasestety unu' de varsta ta...

| georgih123 a răspuns:

Eu cred ca e cam mare pentru tine, uneori baietii fac lucruri absolut mizerabile sa cucereasca o fata, ai grija dragostea nu e cea mai buna solutie.
Fa tu ce`ti spune inima.

| MariJuana23 a răspuns:

Off topic : Bai pe bune m-am saturat de persoane care zic "esti prea mica ca sa fii cu unu de 22" e alegerea respectivei si a respectivului isi asuma riscurile

On topic.

Pai spune-i sa se desparta de ea si mai stai ceva timp.in sensul sa nu te culci cu el. daca lucrurile merg pe drumul srept e ok.

Bafta :*, parerea mea e ca si daca te desparti de el o sa suferi asa ca fi fericita cat esti cu el.decat sa nu fii deloc si tot sa suferi la un moment dat.

Pup.

| trunksu a răspuns:

Nu exista: nu pot sa scap de ea. Exista doar: Nu vreau! Daca intr-adevar te-ar iubi, nu ar vrea sa mai fie cu ea, chiar daca ar simti ceva pentru ea. Tu, iubindu-l, esti orbita si nu vezi totul cum ar trebui. Nu e vorba de varsta, cum altii ar spune, desi e un factor important, dar la 22 de ani prin cap nu iti trec cuvinte de genul "familie, copii" cand te intalnesti cu 2 sau mai multe fete deodata.

| butterflyyyyy a răspuns:

Eu zic sa renunti de tot la el, e cel mai binewinking