| ana_1977 a întrebat:

Am 15 ani si acum nu am prieten, dar vreau foarte tare sex.sunt virgina, colegele mele de clasa au avut deja contact sexual, nu chiar toate dar majoritatea. ce sa fac?

15 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Să îţi începi viaţa sexuală atunci când eşti destul de informată şi de pregătită,şi nu pentru că şi-au început-o colegele tale!
Încearcă să ieşi în evidenţă prin lucruri pozitive; de exemplu, informează-te şi tu despre riscurile începerii vieţii sexuale de la vârste fragede, contracepţie, BTS- uri (boli cu transmitere sexuală), etc., etc.De ce să nu fii tu cea care dă dovadă de seriozitate şi maturitate informându-le pe colegele ei despre viaţa sexuală, decât cea care urmează efectul de turmă doar pentru că este la modă? Lasă teribilismul şi orgoliul la o parte, iar când vei găsi persoana potrivită şi vei fi destul de informată şi pregătită d.p.d.v. psihic şi fizic, atunci să îţi începi viaţa sexuală. Succes!

| beatrice_2339 a răspuns:

Buna` Ana! :*
Eu iti voi da un sfat: Cel mai bine este sa astepti, timpul, momentul si persoana potrivita.
Daca o faci acum cu ` primul` care iti zice ca te iubeste, iti garantez ca atunci cand va aparea "iubirea adevarata" iti va parea rau ca nu a fost el primul.Si in plus nu sti ce se poate intampla
, daca se rupe prezervativul poti ramane insarcinata straight face Si de la 15 e ...foarte greu.Iti pierzi viata! Nu risca atat de mult!
Si daca acele colege ale tale au facut.o asta nu inseamna ca trebuie sa faci si tu aceeasi prostie ca ele straight face
Poti regreta o viata intreaga pentru 10 minute de placere! Crede`ma!
P.S : dar daca totusi o faci sa stii ca va durea,sad Ai grija de tine :*
Sper ca te-am ajutat love struck
Funda`?batting eyelashes

| BRG a răspuns:

Ești mică pentru sex, după 18 ani.

| coolxxAngel a răspuns:

Eu cred ca colegele tale s-au grabit si s-ar putea mai tarziu sa le para rau ca au facut deja acest pas. Nu trebuie sa te simti inferioara pentru ca esti virgina si ele nu. Nu trebuie sa faci sex doar ca sa te dai mare in fata celorlalti. Te sfatuiesc sa mai astepti pana sa faci sex. Sper ca te-am ajutat happy

| Derye a răspuns:

Ce sa faci?

Nimeni nu iti poate spune ce sa faci, dar gandeste'te ca daca faci sex acum TOATA VIATA o sa stai prin spitale la controale si teste sperand sa nu fii bolnava de cancer pe col uterin (o sa trebuiasca sa faci teste din 6 in 6 luni PENTRU RESTUL VIETII - asta daca esti norocoasa si nu ai cancer ) plus ca demnitatea ta se va duce in joosssss. De ce? Pentru ca ar tu ar fi trebuit sa stii deja ca nu trebuie sa faci sex doar pentru ca prietenele tale au facut.
Plus ca daca ramai gravida iarasi ti'ai stricat viata. Sa nu mai spun ca daca se imprastie vorba o sa ai o reputatie de curva, iar chestia asta sigur se va intampla, pentru. ca ai zis ca n'ai prieten, deci cel cu care vei face sex 100% va merge la amici si se va lauda.
Daca faci sex acum viata ta o sa fie ca tine...****a.

| imposiblegirl a răspuns:

Pai mai fata u chiar le crezi pe cuvant pe tipele de la tine din clasa...sa fim un pic realiste.NU? Se lauda si ele cu asta ca cu altceva nu au cu ce.INTELEGI?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

OMG!
Pai tu vrei sa fii ca toata lumea in ziua de azi?
Pai daca te babardesticu unu' si nu esti casatorita esti -fail!-o curva.
Sa faci asta doar pentru ca,, prietenele,, tale o fac?
Asa te-au educat parintii?
Pe bune ma enerveaza tampeniile astea.Nu se merita.Pastreaza-te draga.
Ce naiba, iti salta hormonii in creier?

| Narcis2007 a răspuns:

Sa mai astepti 3 ani...

| Rayyy a răspuns:

Bună,
Nu crezi că ar trebui să ai alte interese la vârsta ta? Pe bune acum, nu ştiu ce v-a apucat pe toţi!

| herbalist a răspuns:

Am doar doua cuvinte pentru tinelaughing)) scuze dar merge la intrebarea tarolling on the floor

| TheLastHuman a răspuns:

si unde-i graba rolling on the floor). cand am citit ce ai scris am crezut ca pleaca trenul laughing. asta e prostia lumii in ziua de azi. oamenii se simt nevoiti sa faca anumite lucruri pentru ca asa fac toti. nu ti se intampla nimic daca esti deosebita. si ca un app nici eu nu mi-am inceput-o...si multi ar rade si si-ar bate joc pentru ca asta fac si cei mai buni prieteni mai in gluma sau mai in serios. si nu ca nu as fi preg sau mi-e teama ci pur si simplu ast pers potrivita. pentru mine sunt fff multe lucruri peste sex asa ca oh go on. data viitoare sper sa discutam pe alte teme :*

| AlleXx5785 a răspuns:

Buna ana, ma bucur ca am dat peste intrebarea ta. Uite ce trebuie sa faci. Ai rabdare sa gasesti persoana potrivita! Asta conteaza! Trebuie sa fie un baiat special.nu primul venit primul servit. Daca vrei neaparat sex masturbeaza-te, dar nu te sacrifica pentru cine stie ce tampit. Ai nevoie sa cunosti baietii prima oara sa vezi unul mai special, sa-l cunostii bine, sa stii ca e discret! Sunt multe chestii! AAA si inca ceva foarte important! FOLOSESTE PREZERVATIVUL daca o faci si foloseste DUREX si nu se va rupehappy Bafta Ana!

| king4aday a răspuns:

Inca nu pot sa ma decid, ce sa cred. E pe bune intrebarea, sau e o gluma de prost gust. Hai s-o iau in serios.
Cum ajungi sa gandesti asa la 15 ani, Ana? Eu am 14 si sunt baiat, dar nici prin cap nu mi-a trecut sa ma culc cu prima fata care-mi zambeste. Primul eveniment de acest gen, cred ca o sa tinem minte toata viata, si eu personal, vreau sa ma gandesc la asta ca la ceva placut si special. Cine stie? Poate chiar cu fata aia o sa-mi petrec toata viata. Stiu ca e putin probabil, dar nimic nu e imposibil. La voi e altfel, putin mai diferit. Faptul ca ai fi in stare sa-ti bati joc in halul asta de corpul tau, sincer, ma face trist. Doar gandindu-ma ca exista oameni, carora e mai important ce spun altii, decat ce vor ei cu adevarat. Poti sa faci acum o prostie, care sa-ti afecteze toata viata. Totul, ca sa pari interesanta si Tu in ochii unor pitipoance. Mai departe cum? O sa mergi mandra dupa aia, ca "am facut-o si eu, yeeeeeee"...sau cum te-ai gandit? Asta nu e un concurs, e ceva ce implica si sentimente si cred ca-ti afecteaza si psihicul la varsta pe care o avem. Cel mai important, corpul tau nu e un obiect de joaca. Pacat ca nu vedem in viitor, sa vezi unde ajung fetele de care vorbesti, si unde ajung fetele care respecta viata, invata si la varsta noastra isi vad de treburile lor, nu de... ma rog. M-ai intristat, sincer. Oricum, iti doresc sa iei decizia corecta! Daca privesti un pic spre interior, simti care e aia! Succes! happy

| imposiblegirl a răspuns:

Astea de la mine din clasa se chinuie sa zica ca inca sunt virggine si tu vrei sa faci sex...nu e inregula

| kindness a răspuns:

Nu e bine ce faci!