| aida123 a întrebat:

Am 15 ani si sunt cu un baiat de 4 luni... el ar vrea sa facem dragoste si sincer si eu as vrea pentru ca tin ff mult la el,,, el mia sp ca daca nu vreau nu e nici o problema ca el e dispus sa ma astepte pentru ca ma iubeste... voi ce credeti ca ar trebui sa fac?

15 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Heloo pushtoaica! Nicaieri nu scrie cand sa iti incepi viata sexuala, si daca ar fie sa fie scris, ce te-ar durea pe tine, faci ce vrei tu si ce iti place!winking
Medicii spun ca nu este bine sa iti incepi viata sexuala de la o varsta frageda, insa nu te gandi ca ei au fost " cumintzi "!
Hmm si in legatura cu amorezu tau, e cam dobitoc! Nu trebuie sa iti ceara sa faci cu el, trebuie sa iti cerseasca in alt mod!(Nu verbal) Hmm daca ati cere asa:..., eu zic ca e vb de sex, nu de dragoste, si cum voi sunte-ti dupa "dragoste" adica sti tu sex cu sentimente, aici o sa fi in "ambigul sentiment" si o sa te intrebi ce anume vrei!
Asa ca zii lu amorezu tau sa nu mai fie tzaran si sa nu iti ceara asta verbal, ci sa te determine incat sa il dorestila pat, sa sari pe el si sa stii ca in acel mom e al tau si numai al tau bla-bla-bla etc! Sti tu "preludiu" etc smug
"Iubitzi`va muuuult"
Succes, nu uita sa ii pui caciulitza!
""Succesuri"" si ai grija de tine!

| alylove15 a răspuns:

Daca u crezi ca te iubeste si te simti pregatita pentru pasul asta, atunci fa dragoste cu el.
Nu ii asculta pe cei care spun ca esti mica deja m-am saturat de ei, dar totusi varsta cea mai buna pentru ati incepe viata sexuala este 16 ani (parerea mea).

| Chimilica a răspuns:

Daca vrei sa fii lasata dupa 2 zile fa-o. Eu trec chiar acum prin situatia asta, nu iti doresc sa ai starea mea. Gandeste-te mai bine, ai grija de tine. Pupici

| Marijuana a răspuns:

Te asteptam cu un nou post pe TPU in care sa ne spui ca iubitul tau te-a lasat la nici 2 zile dupa ce ati facut dragoste smug ca esti disperata si nu stii ce sa faci.winking

| cupcake02 a răspuns:

Daca a spus ca o sa te astepte, pune-l putin la incercare. 2-3 luni nu sunt un cap de tara si, pe masura ce relatia voastra avanseaza, vei fi mai sigura de decizia ta. Oricum, se vede clar ca nu esti 100% sigura ce sa faci pentru ca ceri sfaturi legate de asta pe TPU. Sfatul meu e sa mai asteptati un pic. Aveti de-abia 4 luni impreuna, deci gasiti suficiente lucruri de facut care sa nu implice sex...

| VacutzaRoscata a răspuns:

Ce m-as bucura sa vi aici peste cateva zile cu o intrebare gen : prietenul meu m-a parasit dupa ce am facut-o sau chestii din astea laughing

| Jigsaw a răspuns:

Daca te simti pregatita.fa-o.Fa ce simti.Desi eu cred ca 15 e cam fraged, sincer as face-o pe la 16 daca as fi fata.Dar asta e doar opinia mea, tu fa ce vrei.

| ecristinamc a răspuns:

Bună.
În primul rând atâta timp cât el acceptă pentru că te iubeşte,tu nu ar trebui să mai ai nici un fel de nelămurire.Ţi-a zis că te acceptă,nu? Nu inţeleg de ce te mai agiţiti. Dacă te asteaptă, spune-i ca tu ai nevoie de dovezi de dragoste şi că vorbele sunt trecătoare. Dacă iti va demonstră că te merită, iţti poţi incepe viaţa sexuala dar doar după ce vei împlini 18 ani.
Toate cele bune şi pe curând!

| andreeapap a răspuns:

4 luni?thinking eu zic sa mai astepti putin.Dar daca tu esti convinsa ca el tine la tine (si ti-a demonstrat asta si prin fapte nu doar prin vorbe) si tu ti la el foarte mult atunci poti s o faci.Doar sa ai grija sa te protejezi.happy.A si faza ca "esti prea mica termina fata cu astea te nenorocesti " sunt aiureli sa fim seriosi ca o faci acum ca o faci peste 2 ani tot acolo esti te asigur eu :*. FUNDA?:d

| Alleychan a răspuns:

Dupa vezi cum postezi pe TPU intrebari de ****.

| lonley1heart a răspuns:

Eu una cred ca ar trebui sa mai astepti, inca esti micuta ca sa incepi viata sexuala la 15 ani.

| NoIdentity a răspuns:

Pana la urma am si eu 14 ani sh sunt cu el de 2 ani sh ne iubim intr-adevar dar nu am facut-o si nu stiu daca ar trebui sa ai incredere in akest baiat au trecut numai 4 luni totusu nici acum eu nu am incredere deplina in el sh totusu sunt 2 ani,, dar iti zic sh tie si nu esti nici prima nici ultima: virginitatea unei fete este un dar nepretuit odata pierdut numai poti sa l aduki inapoi daca o faci acum o sa ti para rau garantat mai trz.dc nu intelege ti fetelor? tine cat mai mult darul asta dat de la Dumnezeu! e numai al tau! sh numai zic de baiatul care o sa te faca femeie...tre' sa fie f f f f f spekial pentru tine ca sa nu profite orce ratat de virginitatea ta! iar daca te astp e PERFECT! mai astp oleaca! stii ca prezervativul te protejeaza de o sarcina nedorita doar in 80 la suta din cazuri? pot aparea probleme apoi, va trebui sa te duci la ginekolog, nu ti va fi rusine sa te duci la 15 ani la ginecolog? si la 15 ani corpul tau nu e pregatit pentru acest pas.ma rog sper ca te am ajutat si nu vei face asta prea curand! bafta!

| Inimioara_8864 a răspuns:

Sa nu faci nimic cu el pentru ca esti prea mica pentru sex...happytongue

| ralu2306 a răspuns:

O sa-ti para rau mai tarziu! nu e cine stie ce sa faci sex...mai asteapta ai toata viata inainte...winking

| dreamgirl_8264 a răspuns:

La 15 ani sa faci sex? si dupa 4 luni? Eu cred ca nu e o idee tocmai buna,mai asteapta, asta nu e un lucru pe care sa-l faci ca trebuie sa-l faci, trebuie sa se intample atunci cand esti pregatita FIZIC si PSIHIC. Daca te iubeste asa cum iti spune te va asteptahappy