| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani si sunt virgina dar mi-a intarziat ciclul 1 zi si ma doare burta. Mi-e frica sa nu fiu insarcinata, jur ca n-am facut in viata mea sex dar am auzit ca poti sa ramai insarcinata si daca esti virgina, ma doare burta f tare, dar alte simptome n-am, dar mi-a intarziat 1 zi si mor... daca nu-mi vine inseamna ca sunt insarcinata?! m-ar omora ai mei, si sunt virgina! Ce sa fac, n-am curaj sa fac test de sarcina dar mi-e frica, de 2 zile sunt stresata de ideea ca sunt isarcinata desi nici macar nu m-am atins si am himenul intact.

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti insarcinata, stai linistita. Cred ca ai o infectie urinara sau o dereglare menstruala. Vorbeste cu mama ta, fara teama, esti bolnava, n-ai facut nimic rau.

| marsy a răspuns:

Ai mai pus odata aceasta intrebare! Nu esti insarcinata de cite ori ti s-a spus! Trbuie sa fie racit ovarele sau infectie urinara on urinezi des! Du-te la medic, apoi ve-i da analiza de singe, urina si va determina medciul ce ei, iti va da un mic tratament. dupa care vai fi LINISTITA si satatoasa! sucesse!

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

În primul rând... eşti stresată de 2 zile şi ţi'a întârziat o zi...am înţeles. În al doilea rând:nu poţi să rămâi însărcinată din moment ce nu ai avut contact sexual sau nu ai făcut tu ceva prostioare cu ceva băiat(asta nu ai precizat). Întârzierea menstruaţiei poate avea diferite cauze, nu doar o posibilă sarcină. Ar putea fi de exemplu de la stres.Nu îţi mai face grii că nu e nicio problemă.
P. Sbig grinaca ai rămâne însărcinată fără să faci nimic ar fi plină lumea de gravide worried

| EUSIATIT a răspuns:

Hai ca ma faci sa rid. ori nu esti sincera. ori chiar ai facut sex. daca nu ai facut nimic stai linistita. poate ai racit sau alte pb stai sa vezi. daca te doare burta iti vine sigur ok nu te panica. HAi da mi fundita

| emilia21 a răspuns:

La varsta de 15 ani nu ai ciclul regulat si se poate sa intarzie, asa ca stai linistita, nu ai nimic grav.
iar daca ai durere de burta iti recomand sa bei cel putin 2 cani de ceai de galbenele fara zahar, pe mine ma ajuta foarte mult, incearca si tu.
daca vezi ca nu vine ciclul, vorbeste cu mama ta, linistita si nu te mai gandi ca te cearta, ea te va intelege ca si ea a trecut si inca mai trece prin asa ceva, impreuna o sa luati decizia corecta. multa sanatate!

| Crs a răspuns:

Cum naiba sa fi insarcinata daca nu ai intretinut niciodata relatii sexuala straight face?!
stai calma ca ti-a intarziat doar o zi!

| Silviu591 a răspuns:

Ea si godzilla rolling on the floor))

| Andreutsa25 a răspuns:

O sarcina apare numai si numai atunci cand spermatozoidul intra in contact cu ovulul, adica atunci cand ai contact sexual cu cineva... ceea ce nu e cazul si la tine pentru ca zici ca esti virgina. Faptul ca ti-a intarziat ciclul este un lucru foarte normal la varsta ta pentru ca tu esti inca in perioada de dezvoltare si pana ce ti se va regla ciclul o sa dureze ceva timp, depinde de organismul tau, dar intarzierile sunt absolut normale.Nu ai de ce sa iti faci griji, varianta ca ai putea sa fii insarcinata este exclusa happy :* sper ca ti-am fost de folos :*

| marla a răspuns:

P. u a ramane insarcinata e nevoie de un act sexual si ca spermatoizii barbatului sa nimereasca in ovarul feminin, si n-are de unde sa fii insarcinata. e absurd... pe la17-18 ani mentruatie incepe a fi regulata perfect, pina atunci pot fi posibile si schimbari periodice, daca te doare burta. inseamna ca degraba se va incepe. nu te stresa de la nimic. ideea de insarcinata e prea raspandita in zilele noastre si se arunca in stanga si dreapta. asa ca daca n-ai avut nici o relatie fii sigura ca esti virgina si ca totul e okay =)

| drumurile a răspuns:

Daca nu ai facut sex niciodata daca nu ai intreat in contact cu sperma sau lichid seminal stai cat se poate de calma, daca nu esti sincera cu noi si ai facut sex atunci gandeste-te serios ce vei face

| alexuzha a răspuns:

Sti ca mie nici o data nu imi vine in ziua in care trebuie sa imi vina imi vine si 10 zile dupa acea si ete ca nu sunt gravida. eu cred ca tu chiar ai facut sex. ca altfel nu ai de ce sa ati faci griji

| eu_9968 a răspuns:

Doar daca esti Fecioara Maria...rolling on the floorrolling on the floorrolling on the floor

| liongirl a răspuns:

rolling on the floor
Deci am scapat de o proasta si am dat peste alta!`rolling on the floor
Doamne, fata mea, ciclul nu este neaparat regulat, poate fi si neregulat, iar daca nu ai avut contact sexual clar nu ai ramas insarcinata.Sa-mi arati mie acele cazuri in care au ramas femei insarcinate, dar care n-au avut contact sexual si eu imi dau jos palaria in fata ta.
Mai consulta-te si tu cu mama ta, mai vorbeste cu prietenele carora le-a venit menstruatia, ca frate, vad ca esti tare pe dinafara!`winking
Deci pe bune, acum, stai linistita, dar totusi, data viitoare mai informeaza-te si tu de la mama, de la bunica, de la altele, nu mai pune intrebari doar de dragul de a le pune sau de a ne face pe noi sa ne amuzam!`winking
Oricum... felicitari pentru intrebare, e prea penala!`winking
rolling on the floor
Pa!`laughing

| asdfghjkl_1325 a răspuns:

Poate ai ramas insarcinata cu blender-ul. Ai grija. Sa stai departe de el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar cine te crezi? Fecioara Maria? rolling on the floor)

esti comica tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cat de tareeee. asta e la misto.ba terminati a cu glumele.ca unii oameni au nevoie la bun de raspunsuri nu de glume. posteazale altundeva. ptiu.insarcinata unde? in gura.sa vezi ce bucalata la fata o sa fi in 9 luni.rolling on the floor) genial

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fah tu esti proasta?
fah idioat`o cum dracu esti virgina si cum dracu poti fi insarcinata?
fah cum dracu sa auzi ca poti ramane insarcinata si cand esti virgina?

doamne mare e gradina ta cu prosti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna, am 15 ani si nu mi-a venit ciclul de vreo luna si 5 zile. Oare cand imi vine? Astept raspuns!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna ziua tuturor, am 11 ani si mi-a intarziat menstruatia 5 zile.mentionez ca am facut o baie putin mai rece si am fost imbracata cam subtire.am vorbit cu mama mea si a spus ca poate am racit la ovare si ca este normal sa imi intarzie dar sunt foarte speriata.contact sexual nu am avut. am 11 ani si nu vreau sa imi distrug viata! va rog sa imi raspundeti pentru ca sunt speriata.

| Gaby097 a răspuns:

Proasta esti la 15 anilaughing