| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 ani și vorbesc cu un băiat de 25. Nu ar trebui să dau explicații, însă sunt sigura ca vor exista destule persoane care vor considera ca provin dintr-o familie denaturata, am o educație foarte slaba si asa mai departe, dat fiind faptul ca cer sfaturi in privinta asta. Pentru a evita toate raspunsurile negative, relatia mea cu parintii mei este una foarte deschisa iar educatia mea este prestigioasa, viitorul meu bine definit aflându-se pe primul loc întotdeauna. Revenind la "problema" mea, am mai interactionat cu tipi mai mari, am avut cateva relații serioase dar in principiu cu baieti cu varsta cuprinsa intre 18-20 de ani, iar ce era mai sus de atat, au fost mai mult chestii platonice, avand fiecare alte priorități pe care ne concentram la momentele respective. Cu toate astea, imi place foarte mult de baiatul acesta. Lucrurile au decurs foarte bine pana acum, ne-am sarutat, am iesit la întâlniri, am vorbit aproape constant si tot ce tine de perioada asta care e mai mult asociata cu "love bombing", avand in vedere ca mereu e totul frumos la inceput. Sunt precauta, am incercat sa văd exact ceea ce își doreste de la mine si desi nu pot spune ca sunt niste chestii "wow", mai mult normale si pe care le poti intalni si la un tip care vrea doar sa faca sex cu tine, chiar a facut totusi multe actiuni care mi-au demonstrat ca e serios in privinta mea. Momentan nu e nimic intre noi, evident. Nu am pus vreo eticheta, nu i-am sarit la gat cu obligatii si nici nu am de gand sa procedez astfel. Ideea in sine e ca stiu ca sexul dintre noi ar fi genial, fara indoiala, exista atractie in toate domeniile intre noi si inclusiv la capitolul asta, insa nu as vrea sa stric totul in felul acesta si sa "fac" pasul asta inca. Am discutat despre asta, omul nu e genul care sa astepte neaparat si e de inteles, cu toate astea, chiar el a venit cu ideea de "a astepta", poate nu chiar pana fac 16 ani si e putin mai legal, dar macar cat trebuie ca sa ne dezvoltam conexiunea in alte moduri. A fost foarte dragut din partea lui, dat fiind faptul ca nu ar fi prima mea oara ca sa zici ca de aia e super excited si dispus sa astepte. Nu e vorba despre sex, s-ar putea intampla si acum, si in general poate chiar as face-o avand in vedere modul in care ne simtim unul cu altul, dar chiar vreau ceva mai serios cu el, nu vreau sa se transforme intr-un situationship nasol. Chiar vad in el un partener ideal, un potential tata al copiilor mei, desi cu siguranta nu astea sunt neaparat prioritatile mele in viitorul apropiat. Este o companie foarte buna, sunt sigura ca daca ne-am afla într-o relatie nu s-ar transforma in ceva monoton si ca am gasi mereu o cale sa nu ne plictisim. Este matur, carismatic, putin cu o atitudine de "tată", ceea ce il face evident foarte atractiv pentru mine deoarece caut un barbat care sa reuseasca sa ma trateze la fel de bine ca tatal meu, si are toate calitățile care ma fac sa cred ca imi poate oferi stabilitatea si sustinerea necesara in viitoarea mea cariera, ba chiar mai mult, intr-o viata de familie, facandu-ma sa ma simt ca o femeie. Deci, tipul e intr-adevar ceea ce caut, iar cel mai mult chiar incerc sa ma tin de el pentru faptul ca ma pune in energia mea feminină, si de asta are orice femeie nevoie cel mai mult. Mi-ar placea sa las lucrurile sa vina de la sine, sa vad inspre ce ne indreptam, cum mai decurge treaba asta dintre noi, dar in acelasi timp vreau cumva sa imi marchez teritoriul si sa ma asigur ca e pregatit sa ia lucrurile si mai in serios. Nu am cum sa pun de pe acum eticheta de "relatie", ar fi banal, dar totusi am nevoie de siguranta aia ca isi doreste sa evoluam de acum inainte unul alaturi de celalalt. In principiu m-as descurca singura, nu mi-as face atatea griji, m-as baza pe energia mea si toate cunostintele mele dobandite de-a lungul timpului despre barbati si nu numai, insa chiar mi-ar prinde bine un sfat. Cum pot sa il fac sau macar sa aflu daca chiar isi pune problema ducerii "relatiei" dintre noi la un alt nivel mai serios sau doar ne pierdem timpul unul altuia si tot ce ar putea sa fie intre noi e strict sex si doar m-ar tine în preajma ocazional pentru ca mă vede ca fiind o companie buna si o femeie inteligenta?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La 15 anisori esti copil inca, protejata strict de lege, iar barbatul asta de 25 ar putea avea probleme serioase cu legea, daca se incurca cu tine, sexul ma refer.
Din pacate la 15 ansiori nu te poate considera nimeni o companie buna sau o femeie inteligenta, fiindca tu esti inca eleva de scoala generala, asdar fara o educatie generala completa.

Iti recomand cu toata caldura sa lasi barbatii in pace si sa te preocupe scoala si educatia ta, ca ai timp toata viata de brabati dupa 18 ani, cand vei avea discernamant, maturitate si educatie completa.

| mihai69 a răspuns:

Îl întrebi direct, dacă spui că relația voastră e de așa natură.

| doctorandus a răspuns:

Nu stiu, mai nene. Dupa cum spunea Socrate, orice ai alege, vei regreta alegerea facuta.

| dullcat a răspuns:

Eu cred ca esti troll, fara suparare.laughing Zici ca nu vrei sa pui eticheta, apoi ii pui tu etichete, inclusiv de tata al copiilor tai.Si ce experienta de femeie ai acumulat tu pana acum stiind ca ai doar 15 ani? Tie nu ti se pare asa RED FLAG sa fii cu unul care nu este in stare sa abordeze femei maature de varsta apropiata lui? Iti faci sperante cu un pedofil.Iar ce zici despre parinti nu cred o iota. Urmeaza apoi sa zici si tu ca esti din familie de rromi, parca vad, asa cum s-a mai distrat cineva recent.De unde tot apareti pe aici?

| VoidEternal a răspuns:

Jailbait...

| Madaxo97 a răspuns:

Buna, chiar se vede ca nu ești o adolescenta ca restul, ești mai matură, mai cizelată, se vede si dupa cum scrii, corect gramatical si coerent, tot respectul meu pentru asta.
Consider totuși a ești cam tânără sa te gândești de pe acum la tatăl copilul tău, ai tot timpul din lume sa mai cauți, mai târziu poate vei regreta ca nu ai explorat mai mult si ai ales bărbatul prea devreme. De asemenea si diferența de vârstă e cam mare sincer, poate te atrage asta acum, dar peste ceva timp oare cum il iei vedea?
Dacă totuși ți s-a pus pata pe el, da-i o șansă si începeți o relație, nu ai de unde sa stii ce fel de intenții are până nu încerci, sunt sigură ca ești suficient de matură si sa te protejezi când vine vorba de sex, dacă si cu părinții ești deschisă si comunici, nu vad de ce ar fi o problemă.

| dullcat a răspuns (pentru Madaxo97):

Um....problema este pedofilia? Intre 15 si 25 de ani este distanta mai mare de 10 ani, din punct de vedere psihic, chiar daca diferenta biologica este de 10 ani.Un barbat de 25 care se da la copile de generala/liceu este un red flag gigantic si atat.

| Madaxo97 a răspuns (pentru dullcat):

Da, am omis sa scriu si asta in comentariu, am vrut sa mai las unul dar am zis las-o așa, nu e la ea problema, ci la el, hăndrălău la 25 ani sa umble cu fete de 15, este cam red flag, doar daca nu vrea sa aștepte până face 18 ani, ceea ce nu cred laughing dar sincer acum la cum scrie si s-a exprimat chiar pare matură pentru vârsta ei, atât timp cat se protejează de sarcină si bts, e responsabilă, se înțelege cu părinții, poate sa facă ce vrea din partea mea

| vasileparnaie a răspuns:

Mai bine te combini cu unu de 40 de ani asa macar ai sugar daddy daca tot iti plac astia mai mari happy

| jhonnybravo69 a răspuns:

Pedofiluuuu!

| Anonim19372515 a răspuns:

Sincer? Nu ai ce cauta cu baieti mai mari de 17 ani.Vad ca ai impresia ca il cunoști super bine si ca va intelegeti perfect insa intre voi exista o diferenta foarte mare.Tu esti doar o copila si el e un efectiv barbat.Nu inteleg de ce cautati barbati de la varsta asta.