| blamefire a întrebat:

Am 15 ani si vreau sa ma ajutati cu dragostea.sunt confuza:imi place de un coleg din clasa, dar ma place alt tip si nu stiu ce sa fac.amandoi sunt draguti, dar eu il plac doar pe unul dintre ei... celalalt ma place dar nu il plac eu. Cel de care-mi place este popular in liceu si are o situatie financiara buna, pe cand celalalt este mai sarac putin(este sarac lipit, dar nu este nici bogat).
va rog sa-mi spuneti pe care sa-l aleg...imi este frica sa ii spun ca il plac(indiferent care este).
urgent vreau raspunsuri...sunt panicata si daca vreti imi puteti cere id-ul de mess ca sa imi dati sfaturi mai multe in particular...mersi.
nu dau funda decat daca imi scrieti exact ceea ce credeti voi, si doar daca voi imi puteti da raspunsuri concrete

4 răspunsuri:
| Castiel a răspuns:

Pai nu te uita doar la fizic:-J sau la ce avere au.

| viatadecacatt a răspuns:

Iesi la un suc cu amandoi( pe rand), nu trebuie sa-i spui vreunuia ca il placi.doar iesiti in oras, iar care iti place mai mult dintre ei,(caracterul, felul in care vorbeste cu tine) aceluia ii dai semne ca il placi.te bag mereu in seama cu el. sper ca te-am ajutathappy. Bafta

| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Nu conteaza materialul, nu conteaza neaparat situatia financiara pe care o are, pentru ca o relatie nu se masoara in valoarea buzunarului. daca iti place de unul dintre ei iti place asa cum e el, fie ca are bani sau nu. degeaba este unul dintre ei mai instarit daca tu nu simti nimic special pentru el. este important ce crezi tu despre o persoana, ce simti cand te aflii in preajma ei; este mult mai importanta partea lui interioara, cum se comporta, ce fel de om este, cum isi traieste viata si ce obiceiuri are, decat banii care de obicei strica omul. daca ai tot ce-ti trebuie la un moment dat o sa devii laudaros si plin de tine, o sa-ti pese numai de propria persoana, o sa fi din ce in ce mai egoist si mai nepasator in fata problemelor, pentru ca vei fi obisnuit ca banii sa rezolve totul. asa ca in concluzie nu ar trebui sa te intereseze cat de multi bani are unul, sau cat de putini are celalalt. important este sa vezi pe care dintre ei il placi cel mai mult. chiar daca va fi destul de greu sa te decizi, va trebui s-o faci pentru ca nu poti fi cu amandoi. asa ca ar fi bine daca i-ai observa pe amandoi, ai cerceta terenul, cum s-ar zice. asa iti vei da seama care te merita mai mult. si astfel vei lua o decizie corecta, in functie de tine si de sentimentele tale. succes kiss

| dotcube a răspuns:

La tipu care te place chair n-ai de ce sa te temi sa ii spui ca il placi[daca il placi, ca nu are rost sa ii zici doar de dragu de a spune] pentru ca stii sigru ca reactia lui va fi pozitiva.Cum s-a mai zis cel mai bine ar fi sa iesi cu amandoi sa vezi care iti place mai mult, care se comporta mai ok etc pentru ca banii nu iti garanteaza fericirea iar faptul ca e popular probabil o sa iti dea multe batai de cap.Alege cu sufletul nu cu mintea.