| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani. Am avut peimul contact sexual.Am folosit prezervativ si nu a ejaculat in interiorul vaginului meu. Nu am sangerat. Peste 5 zile mi-a venit ciclul mentrual normal asa cum era si inainte. Acum ma doare sanul drept si sunt stresata. Oare ma doare pentru ca trebuie sa-mi vina ciclul sau pentru ca sunt gravida. Am mai auzit ca ciclul poate veni si peste sarcina. Ma dor si ovarele. Nu am pofta de mancare. Nu stiu ce sa fac. credeti ca as putea fi gravida? Multumesc mult.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata. Perioada in care ati facut sex era foarte putin fertila, iar prezervativul e cea mai sigura metoda de contraceptie. Sanl te doare din alta cauza si ar trebui ca in cursul primei tale vizite la ginecolog care trebuie sa se intample curand sa ii spui de aceasta durere. Nu uita: in primele 3 saptamani dupa inceperea vietii sexuale e obligatorie vizita la ginecolog. Mai ales a varsta mica de incepere a vietii sexuale te expune unui risc crescut de cancer de col uterin in viitor.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Toate se intampla asa ca tot timpul te gandesti numai la ce ti s-a intamplat, timpul te va schimba si va fi bine.

| Encore a răspuns:

Nu cred daca a folosit prezervativ, si nici nu a ejaculat in tine 0% sanse ...Nu mai fi stresata cu chestia asta o sa te inveti >big grin

| LaCrImI sI nUmAi LaCrImI a răspuns:

Nu nu esti gravida mai ales daca ati folosit si prezervativu. te dore sanul drept si ovarele pentru ca trebuie sa-ti vina ciclul.si mai ales daca ai spus ca nu ai pofta de mancare.simtimele cand esti gravida sunt:ai pofta de mancare, iti vine sa vomiti, incept sa-ti creasca sanii dintr-o data in devin grei ai pofte si alte chesti

| cooola a răspuns:

Nu cred, acum daca s-a spart prezervativul, nu stiu dar pentru ca te doare sanu, mai bine du-te la medic...si oricum dupa ce iti incepi viata sexuala este bine sa iti faci anumite analiza,, sa te duci la ginecolog, si pentru analize cred ca te poti du-te si singura, nu sunt sigura. intereseaza-te bft

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
O posibilă dereglare hormonală sau sindrom premenstrual.
Poţi face un test de sarcină şi vezi rezultatul oferit de acesta.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc mult pentru sfaturile voastre. nu stiu de ce dar tot stresata sunt. O sa fiu linistita numai dupa 9 luni big grin. Mi-a venit ciclul de 2 ori de la acel contact sexual. Sper sa fie bine.Si multumesc inca odata.happy