| cristinaa18 a întrebat:

Am 16 ani. Mi-a venit menstruatia pe data de 24 ianuarie, iar in februarie nu mi-a venit.Sanii ma dor, la fel si burta. Ma pot ingrijora? E doar o intarziere sau pot fi gravida?

7 răspunsuri:
| ema69 a răspuns:

Daca ai facut sex neprotejat, atunci, da exista riscul unei sarcini si cel mai indicat ar fi un test de sarcina.

| Phutui a răspuns:

Te-ai f... sa fii gravida? e o dereglare hormonala, stai chill, daca iti mai intarzie du-te la nenea ginecologu!

| IngridGenDăăăă a răspuns:

Presupun ca ai avut relatii sexuale. Si eu sunt de aceeiasi varsta cu tine si pentru orice eventualitate te sfatuiesc sa iti iei un test de sarcina. Daca iese negativ atunci e bine, inseamna ca nu esti!happy Iar daca nu esti este posibil sa fie o intarziere pentru ca inca nu ai ajuns sa se regleze f bine!

| DorelSudoru a răspuns:

Depinde...laughinglaughingDaca ai facut sex s-ar putea sau nulaughing totusi daca sti ca ai facut ceva verifica

| RzC_2505 a răspuns:

Super! Si atat timp ai stat fara test de sarcina?
Intarziarea menstruatiei poate exista din mai multe motive, insa daca ai inceput viata sexuala primul lucru care ar trebui sa te preocupe ar fi un test de sarcina! Incearca-l, daca iti iese negativ du-te la medic! Daca iti iese pozitiv as strage bani in locul tau!
Mult succes!

| Ale9330 a răspuns:

Pai, depinde, daca ai avut contacte sexuale e posibil. dar sunt mari sanse sa fie doar o intarziere. iar burta te doare din cauza intarzierii menstruatiei. sani... se dezvolta si ei thinking dar asta e parerea mea. eu te sfatuiesc sa ii ceri sfatul mamei talewinking

numai bine kiss.

| Andrux_3060 a răspuns:

Nu nu esti gravida laughing bineinteles doar daca nu te-ai culcat cu cineva si nu v-ati protejat. In cazul asta iti recomand un test. Dar in cazul in care nu te-ai culcat cu nimeni este normal sa te doare burta.spatele.sanii... Oricum daca ai avut relatii sexuale fa un test cat mai rapidwinking pentru ca nu cred ca ai vrea sa devii mama la 16 ani :-s