| xoxo16 a întrebat:

Am 16 ani, si am o relatie de 8 luni. Prietenul meu are 17 ani. De ceva timp ma atrage un alt baiat foarte mult. Credeti ca asta ar putea strica relatia, dintre mine si iubitul meu?

Răspuns Câştigător
| StarScream93 a răspuns:

Este normal sa te atraga un alt baiat.Ar putea strica relatia daca atractia pentru acel "alt baiat" ar persista. Daca baiatul cu care esti acum tine la tine si va intelegeti, nu fa greseala de a te duce la altul.

| anonim_4396 a răspuns (pentru StarScream93):

La 16 ani poate sa stie ce e dragostea? eventual sexul!

10 răspunsuri:
| Lummy a răspuns:

Nu, doar daca ii permiti o s-o faca.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
pai normal ca ar afecta relatia ta cu iubitu, tu vrei sa ai 2 in acelasi timp? de ce nu ii zici iubitului ca nu va m ai potriviti/ca nu mai sunteti compatibili si ca ar fi bine sa puneti capat relatiei..curios..ai 16 ani si deja vrei sa schimbi partenerul.
O seara bunahappy

| HelpBoy a răspuns:

DA clar adica daca te atrage altu tu nu prea mai ai sentimente pentru prietenul tau

| pietrean a răspuns:

Din modul cum ai pus intrebarea, se vede, ca nici la 16 ani,un adolescent nu este maturizat(sau doar tu?).
Daca ai un prieten,ai o relatie cu el,de ce te-ar mai atrage un alt mascul? Ori actualul prieten,nu se poarta cu tine,asa cum ti-ai dori si atunci,POTI RENUNTA LA EL si ar fi mai cinstit si pentru tine,dar si pentru el, ori, vrei sa fii cu "fundul in doua luntrii".
In cazul in care vrei sa fii si cu baiatul care "te atrage foarte mult" si cu actualul iubit, sigur ca ar strica relatia actuala, deoarece nu ai mai fi cinstita in relatia voastra.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca iubitul tau nu afla nu cred ca va fi o problema.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Extraordinar!laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde nmai de voi doi.

| Overom a răspuns:

Asa sunteti toate happy deci considerate normala din punctul asta de vedere..nu vei fi cu nimic iesita din comundar inainte sa faci pasul asta despartete de actualul..nu iti bate joc incearca sa fi totusi omwinking si probabil nu esti suficient de matura pentru o relatie daca iti apare ideea de inselat in cap ( invata sa iubesti ).

| Yay000 a răspuns:

Nu.Doar că stând intr-o relaţie cu el şi plăcandu-ţi de altul, relaţia ar putea continua aşa şi asta ar insemna că iţi baţi joc de el.