| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si am un prieten de 3 luni, ma bate gandul sa-mi incep viata sexuala cu el (nu chiar acum, dar in viitorul apropiat vreau). Ce sa fac? e bine sau gresesc? (mai sunt si parintii, care ei nu ar fi de acord)
Lor ce le-as spune? Eu vreau, dar nu vreau sa ii dezamagesc nici pe ei, amandoi il cunosc, dar tot nu ar fi de acord.

Răspuns Câştigător
| catalina_2916 a răspuns:

Nu trebnuie sa le spui.dar eu zic ca esti cam micuta sa faci pasul astra, avand in vedere si faptul ca nu sunteti de mult timp impreuna.mai asteapta sa vezi cum evolueaza lucrurile si atunci sa iei o hotarare.e timp destul si pentru asta, daca tine la tine te va astepta.eu un pas f important in viata unei fete ss care cere multe maturitate, eu zic sa mai astepti, sa-ti dai seama de adevaratele lui sentimente si atucni sa iei o decizie.

4 răspunsuri:
| deea89 a răspuns:

Ai 16 ani si debea 3 luni cu baiatul asta.intr-o viata intreaga nu reusesti sa cunosti persoana de langa tine, da in 3 luni? mai asteapta ca nu te grabeste nimeni! cunoase`l mai bine vezi ce ii poate capul,cum s`ar comporta cu tine dupa ce se culca cu tine,daca te iubeste, daca il iubesti, etc.nu te grabi! mai ast macar pe cat ai asteptat acum ca nu patesti nimic crede`ma! succes :*

| pitcrv a răspuns:

Mai asteapta sa vezi comportamentu baiatului ca sa nu ai mai tarziu remuscari,

| mimi_2935 a răspuns:

Nu te grabi. ai timp, nu intotdeauna cel care te-a pupat primul, poate fi cel care sa-ti schimbe viata. succes in ceea ce doresti sa faci.:*

| tanti_5026 a răspuns:

Pai in primul rand gandeste-te daca merita sa faci pasul asta si daca o sa ramai cu el ceva vreme, nu dupa ce isi vede terminata treaba sa plece si sa te lase. Nu numai ca te-ar ranii groaznic de tare dar ar putea afla lumea si cel mai important parintii tau. Gandeste-te daca merita sa iti dezamageti parintii pe care o sa ii ai langa tine toata viata ta pentru un baiat cu care nu stii cat va dura relatia. Bafta kiss