| LoredanaOana7 a întrebat:

Am 16 ani si eu si iubitul meu am facut neprotejat el are 19 ani am facut cu acordul meu si aş vrea să vă întreb daca exista posibilitatea sa ramân gravidă?

12 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da există

| MarianWLF a răspuns:

Nu mai faceti neprotejat, la 16 ani esti suficient de fertila incat sa ramai insarcinata in orice perioada a lunii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice contact sexual neprotejat poate duce la o sarcina.
Acum care e sansa depinde de mai multi factori si nu putem noi ghici.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineintles ca exista sansa sa ramai gravida si sa iei toate bolile cu transmitere sexuala, pe care baiatul ala le are.

Este o problema imensa cu tine, odata ce parintii tai sunt impotriva acestei relatii si pot sa faca reclamatie la Politie, ca ai fost violata si atunci baiatul intra la puscarie.

Nu inteleg de ce faci totul raul asta impotriva parintilor tai?
Nu crezi ca esti mult prea micuta sa faci asa ceva?
Ai d eterminat o scoala, ai de invata inca 2-3 ani, macar un licue sa termini, ca acu se satura baiatul ala de tine si ajungi pe strada, fara scoala, fara carte, fara nici o calificare.

https://www.tpu.ro/......-locueste/

| mihai69 a răspuns:

Da, dar numai dacă:
- erai în perioada fertilă și
- a ejaculat în vaginul tău.
Să fie într-un ceas bun!
PșiS: nu te lua după madam violenta, tipul nu poate fi acuzat de nimic.

| Anaysa26 a răspuns (pentru mihai69):

Adică tu vrei să spui ca numai în perioada când ești la ovulație posti rămâne gravidă?

| mihai69 a răspuns (pentru Anaysa26):

Da, și cu câteva zile înainte și după acea zi.

| dullcat a răspuns:

Varsta nu are nicio legatura cu posibilitatea de sarcina in acest caz.Nu ai oferit niciun detaliu relevant, prin urmare ramane pentru voi sa aflati?

| Emilian65 a răspuns:

Dacă actul sexual a fost neprotejat, este posibil sa ramai gravida.

| Hyperion7 a răspuns:

Da!

| LePapillonSurvivant a răspuns:

Da, daca ai facut sex neprotejat cu un baiat exista aceasta posibilitate. Nu te condamn, nu te judec. Iti spun ca daca el (din lipsa de experienta) a ejaculat in vaginul tau, pentru ca evident la varsta aceea nu are experienta - poti ramane gravida, asa cum poti avea surprize sa fi luat boli cu transmitere sexuala. Baiatul despre care ne spui ca are 19 ani, la fel de bine s-a mai dus si cu alta sau altele. Tropaie hormonii si este de inteles.
Din punctul meu de vedere un adolescent care vrea sa faca pasul acesta trebuie sa fie capabil sa-si asume consecintele unei astfel de relatii si sa fie pregatit din punct de vedere emotional, fizic si material pentru orice decurge din asta.