| StreamZ a întrebat:

Am 16 ani și iubita mea are 15 și ne-am trimis poze nud. Eu i-am cerut și ne-am dat. Se poate întâmpla ceva?( nu am făcut poze la ce s-a trimis și nu am trimis mai departe)

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Atata vreme cat nu trimiteti nimanui, dar absolut nimanui, nu aveti ce sa patiti, ideal este sa le stergeti imediat ( acele poze nud), fiindca riscati dintr-o gluma ca prietenii sa le vada si fara sa fiti atenti sa va acceseze telefonul si sa le trimita altora si nu vreti acest lucru, crede-ma, ca-i caz de dosar penal si puscarie.

10 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Producerea, deținerea și distribuirea de materiale pornografice cu minori este infracțiune.
Dacă dă cineva de acele poze, ați incurcat-o amândoi.

| madalina2090 a răspuns (pentru mihai69):

Amandoi sunt minori, nu e ca si cum unul din ei ar trimite poze la un mos de 45 de ani.

| mihai69 a răspuns (pentru madalina2090):

Nu contează; chiar și minorii pot comite infracțiuni. Cum răspund penal, e altă discuție.

| madalina2090 a răspuns (pentru mihai69):

E ilegal daca amandoi sunt minori si prieteni? Daca un adult trimite poze nud la un minor este ilegal

| mihai69 a răspuns (pentru madalina2090):

Da, e ilegal. Nu te mai contra, citește legea. (Codul penal).

| madalina2090 a răspuns (pentru mihai69):

E ok, nu am timp sa citesc acum codu penal laughing)lol, am altceva de invatat, dar te cred ce spui

| dullcat a răspuns:

Pe internet nu se trimit niciodata poze nud, asta daca tii la siguranta ta.Chiar daca voi aveti bun simt si le pastrati reciproc, nu dati mai departe, nu ai de unde sti cine iti poate sparge contul, incepand distractia.La tine e cum e, fiind baiat, insa in cazul fetelor este si mai delicata toata treaba.Incearca, tot din bun simt, sa nu mai ceri poze din astea.

| Madaxo97 a răspuns:

Dacă nu dai mai departe pozele ca un nesimțit nu ai ce sa pățești. Nu umili fata si nu trimite pozele alea altcuiva, indiferent dacă va certați sau despărțiți, nu o șantaja, ai un pic de onoare.

| StreamZ explică (pentru Madaxo97):

Ok multumesc te pup. Nu am de gând să fac așa ceva

| vasileparnaie a răspuns:

Vezi frate macar sa se fi vazut mare in caz de afla cineva