| MiXtap20 a întrebat:

Am 16 ani si jumatate si nu am inceput inca viata sexuala. Vreau sa stiu daca este o varsta care trebuia de mult sa fi inceput sau trebuie acum sau pe viitor si cand.Nu am vorbit cu nimeni despre asa ceva si vreau sa imi explice si mie cateva lucruri.Multumesc

Răspuns Câştigător
| Sofletzel a răspuns:

Viata sexuala se incepe atunci cind simti ca esi pregatita, si vrei aceasta.Eu consider ca e normal so incepi la 16-18 ani.Caci incepind la o virsta mai frageda poti avea niste dereglari si nu e atit de bine pentru organism.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa incepi atunci cand esti pregatita si cand sufletul iti spune. nu este o varsta adecvata pentru nimic din ce facem.

| euionutz a răspuns:

Mai stai vreo 2 ani ...ai rabdare ai sa ai parte in viata asta de multe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, eu aveam cu cateva luni mai mult ca tine, acum faci ce vrei, dar e alegerea ta, a 2-a oara nu mai esti virgin deci ar trebui sa ai grija cu cine o faci...

| MiXtap20 explică:

Eu nu am absolut nici o idee si de acea am intrebat.Nu am o persoana anume gata pregatita si de acea ma intrebam daca e tarziu devreme trebuie acum si tot asa