| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si sunt insarcinata. cum sa'i spun mamei mele?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Așa cum ai spus și aici, șocul va fi extrem de mare.
Protecția la tine nu funcționează, nu se mai fabrică prezervative sau el a fost "foarte deștept la retragere" ori ați mers așa, pe direct?
Luxul și prostia în viață se plătesc. Suportați consecințele amândoi.
Pa, pa.

20 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Pur si simplu spune-iwinkingAici nu mai e vorba de tine ci despre cel care e pe drum.Gandeste-te la el, si suporta tot ce va veniwinking

| fabiola a răspuns:

Simplu, la fel cum ne-ai spus si noua! Trebuie ca impreuna sa gasiti o solutie de rezolvare de care depinde si viata ta si a copilului tau!

| George1510 a răspuns:

Incearca sa o iei usor, sa-i spui ca iti pare rau dar ai facut o greseala cu un baiat...ca trebuie sa te inteleaga... Daca nu o iei tare cu siguranta te va asculta, Va fi la inceput suparata pe tine dar isi va reveni si veti stabili ce veti face cu copilul
multa bafta :*

| mihaela_7412 a răspuns:

Pai o iei asa sa fii nuam u cu ea si ii sp mama...si tot asa zi-mi ce sa facem ce solutii sunt nah trebuie sa ai grija

| PoOfarina a răspuns:

Spune`i cat mai repede. Ia-ti inima`n dinti si spune`i. Asa puteti alege ce a mai bine pentru tine. Nu astepta prea mult. Poate inca se mai poate face ceva in cazul in care nu vrei acest copil [si cred ca nu il vrei]. Doamne mai! Aveti grija de voi! Uite la ce se poate ajunge!
Hai capu` sus! Fii tare si o sa fie bine! Bafta multa! Sa ne tii la curent cu ce se intampla!

| Fuck Googăl. Ask me! a răspuns:

E o varsta foarte frageda, dar copilul tau nu merita sa fie OMORAT pentru greseala voastra.
Voi v-ati ismtit bine, iar el sa fie omorat?

Orice ai fi, iubestel pentru ca este parte din voi 2. Chiar daca este dintr-o greseala este copilul tau! Esti mica dar e al tau.
Fa-o pentru el!
Spune-i mamei tale usor, fara s-o iei tare, spune-i ca constientizezi ce s-a intamplat, ca ESTI GATA SA AI GRIJA DE EL.

Iti dai seama ce constiinta vei avea daca il omorisad.
Asta doar daca mai sunt oameni care au constiinta.
Te pup, ai grija de tine si mai ales de el caci nu are nici o vina. Vei trece si peste asta, stai linistita.
Te pupa Camaleon.

| Marcelino a răspuns:

Felicitari, ti-ai distrus cei mai frumosi ani din viata si asta din cauza neatentiei sau placerii de a o face neprotejat.
Spune-le parintilor tai pentru ca doar ei te pot ajuta...

| gabitza_6878 a răspuns:

Fuck... de ce nu i-ai zis lu' nenea prietenu' sa isi puna dracu' un prezervativ ca sa nu-si imprastie semintele in tine?

| mirabella_1176 a răspuns:

Doamnee cata prostie! tipul mai este cu tine sau a fugit?

daca a fugit a facut foarte rau! fata mea nu te-ai documentat in leg cu metodele de protectie? doamne daca as fii mama s mi-ar spune fica mea asa ceva as juca o in picioare!

| Ellameh a răspuns:

Daca nu il vrei, il avortezi fara sa-i spui si ai mai multa grija de acum inainte. Daca la 16 ani ai ramas gravida, nu vreau sa ma gandesc la cati ani ti-ai inceput viata... straight face

| asd a răspuns:

Mama o sa avem un puradel cain reclama de la Giusto

| Zambet a răspuns:

Buna!

Trebuia sa te gandesti mai devreme la asta...Desi eu nu prea cred ca e adevarat ce ne spui, daca nu ai constientizat, acum suporta consecintele.

Pa, pa.

| Diiux a răspuns:

Pff...cam complicat.Nu inteleg de ce na'ti folosit prezervativ.Acuma nai decat sa suporti consecintele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai fetita esti marcata pe viata cu un copil de la 16 ani spune=i cat mai repede ca alfel va fi mai rau

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spunele parintilor tai urgent dar urgent!
Sa ia masurile in consecinta.

| lavinia_9297 a răspuns:

Iao cu binisorul si nu se va intampla nimic doar se va lui de tine si te va cirta si osate intrebe cu cine ai ramas insarcinata

| Coynaka a răspuns:

Iao cu binisorul, la inceput o sa fie dezamagita dar o sai treaca ca totusi esti copilul ei. E alegerea ta daca vrei sa-l pastrezi dar eu zic mai bine nu, deoarece ai de terminat o scoala, sa-ti faci un viitor si prietenu tau daca no fi luat-o la fuga no sasi asume responsabilitatea de tata. Sai zici mai repede lui maicata ca daca depasesti de 3 luni nu mai ai ce sa faci daca vrei sa faci avort. Oki bafta si deacum sa folosesti prezervative :*

| madalina20 a răspuns:

Păi eu zic că cel mai bine este sa te duci a doctor cu o verişoaramajoră sau o rudă mai epancipata si sa avortezi. in caz ca vrei neapărat sa pastrezi copilul, atunci spune-i mamei tale. poate sa facă infart dar. mai bine prima varioanta. asta ca sa nu iţi distrugi viaţa pentru că ai toata viaţa inainte pentru a face copii...happy şi pe viitor. ai grija şi foloseşte prezervative. sper ca te-a ajutat sfatul meu happy. succes

| madalina20 a răspuns:

Păi eu zic că cel mai bine este sa te duci a doctor cu o verişoaramajoră sau o rudă mai epancipata si sa avortezi. in caz ca vrei neapărat sa pastrezi copilul, atunci spune-i mamei tale. poate sa facă infart dar. mai bine prima varioanta. asta ca sa nu iţi distrugi viaţa pentru că ai toata viaţa inainte pentru a face copii...happy şi pe viitor. ai grija şi foloseşte prezervative. sper ca te-a ajutat sfatul meu happy. succes