| misstoxick a întrebat:

Am 16 ani si un prieten cu 2 ani mai mare avem o relatie de 8 luni a decurs totul ok pana acum 2 zile cand el mi-a propus sa facem sex. Ce sa fac il iubesc, cum este prima data cand faci dragoste (sunt virgina) dati-mi niste sfaturi please cum te simti?

Răspuns Câştigător
| GuessWho a răspuns:

Un baiat care te iubeste niciodata n-o sa-ti puna intrebarea asta. E frumos sa aveti parte de comunicare, sa vorbiti despre subiectul asta fara ocolisuri, insa ai grija. Fiecare face ce vrea atunci cand simte. Si daca ai avea 19 si ai simti ca nu esti pregatita atunci nu esti obligata s-o faci. Gandeste-te la relatia voastra, daca-l iubesti suficient, daca te iubeste pe masura si daca se merita ca sa-si puna amprenta in sufletul tau si pe trupul ta.

14 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Gandeste-te numai, daca ramai insarcinata ce o sa-ti propuna? Sa faci avort?

| NoSmile a răspuns:

Buna!
Durerea vine in fuctie de oraganism. Tu pentru ca ai 16 ani,si nu s-a terminat procesul de dezvoltare,o sa ai dureri groaznice. Pot dura si catea zile durerilor.
Si nu trebuie s-o faci cu el doar pentru ca il iubesti, trebuie sa-ti doresti, sa te simti pregatita si psihic, dar si fizic.
Eu zic sa ma astepti si sa-i zici ca nu te simti pregatita.
Daca te iubeste nu va avea nimic de obiectat.
Daca nu, se va desparti de tine!
Gandeste-te bine!

| OnuOnulică a răspuns:

Tu ai 16 ani si te gandesti sa te dezvirginezi?
Doamne fereste!
Nu mai poti sa rezisti pana la 18!?

| Crucified a răspuns:

Du-te mă laughing

| Latinmoon a răspuns:

Buna!
Sfatul meu este sa-l amani cat poti, daca te iubeste te iubeste pentru ceea ce esti nu pentru acest lucru altfel te va lua drept naiva.
Take care!
Te pup, pa pa! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Este prea devreme la 16 ani sa faci dragoste, mai asteapta pana dupa 18 ani macar.
Doare la inceput destul de tare.
Ai timp, nu te grabi, daca te iubeste, te va astepta pana cand vei fii pregatita.
Te pup!

| igrek a răspuns:

Lasă că n-o să faci dragoste. Tu nici măcar nu ești pregătită, chiar dacă mișcă în tine.

| UnunderstoodArtistHere a răspuns:

Eu una nu-ti recomand sa faci asta inainte de18 ani. Poate sunt eu de moda veche, nu stiu, dar n-am de gand sa fac asta atat de devreme.

| Cristiann25 a răspuns (pentru UnunderstoodArtistHere):

Nu esti tu de moda veche, copiii din ziua de azi sunt prea prosti, n-au minte!

| TheDarkestBeauty a răspuns:

16 ani? Asta-i buna! Si eu sunt aproape de o varsta cu tine dar daca mi-ar propune asa ceva probabil l-as plesni sa-i vina mintea la cap. Daca nu i-ar veni nici atunci, mai sunt si alti baieti pe lume.

| BellaBlack a răspuns:

Mai asteapta macar 1 an,spune-i ca nu esti pregatita, daca te iubeste te intelege, daca vrei neaparat sa iti incepi viata sexuala atunci pregateste-te psihic, trebuie sa simti ca vrei si tu, nu doar pentru ca ti-a propus el si tu trebuie sa faci!

| UTB a răspuns:

Nu te simti rau... prima data o sa te doara putin dupa. smug o sa fie frumos

| PinkTerror a răspuns (pentru UTB):

Buey... Lasa vrajeala. Doare putin? Doare putin pe dracu'.

Eu sunt tip si eu dar am fost cu fete virgine si pot sa iti spun ca daca tipul nu stie ce face poate marca fata toata viata si poate sa o faca sa planga de durere. Asa ca aia cu doare putin... este o prostie.

@alex intrebarea nu este cum este prima data. (prima data sucks) intrebarea este daca esti pregatita sa faci pasul asta. Avand in vedere ca ne intrebi pe noi eu cred ca nu esti dar... pana la urma este alegerea ta. Intre noi fie vorba daca el te iubeste si vrea sa fiie cu tine o sa astepte daca nu... mai bine sa stii acum nu?

| UTB a răspuns (pentru PinkTerror):

Da. ai dreptate am interpretat prost. eu sa ti zic sincer din experienta mea ca pe fata care am. prima data o duruto doar putin... ma rog nu conteaza am vazut ca am gresit. draguta eu zic sa vezi mai intai daca merita si mai sunt si alti pasi pana la asta