| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani cum ma puteti ajuta in privinta retinerii ezacuarii cit mai multa?

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca te referi la ejaculare, tehnica e simpla, dar necesita rabdare si intelegere. In momentul in care simti ca excitatia creste, dar inca te poti concentra, te intrerupi, poti chiar parasi vaginul, iei o mica pauza pana scade excitatia. Reiei actul sexual si te opresti din nou cand simti ca te apropii de ejaculare. Faci asta de cate ori e nevoie, ca actul sexual sa ajungala o durata acceptabila pentru ambii parteneri.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Foloseste un plejelbativ glosh, si recita luceafarul in gand. Eminescu e bun oricand.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Explica-mi termenul "ezacuare" si te ajut cu ce vrea inima matale, barosane.