| Dani568 a întrebat:

Am 17 ani, daca as face sex cu o fata de 14 ani ar fi totul legal pentru ca diferența de vârstă nu depășește 3 ani, nu?

5 răspunsuri:
| DragosDeLaDabuleni a răspuns:

Puscarieeeeeee!

| Violleta2022 a răspuns:

Ilegal!
Fiindca sexul cu copii sub 16 ani este considerat viol si este ilegal!
Chiar daca diferenta nu depaseste 3 ani, tu vei face puscarie juvenila (unde sunt inchisi copii minori care au facut ilegalitati).

| mihai69 a răspuns:

Nu e legal, doar că nu poți fi pedepsit.

| Emilian65 a răspuns:

Sexul cu o fata mai mica de 16 ani, este considerat viol și este ilegal, pentru care poți fi pedepsit aspru.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nici sa nu te gîndesti sa faci asa ceva ca intrii direct in pușcarie. Acolo unde îtri este de fapt locul, la ce gîndire ai