| anonim_4396 a întrebat:

Am 17 ani, o am de 16, 5cm si circumferinta de 12-13mm ce prezervativ as putea folosi?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Se potriveste orice prezervativ.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru darrio2007):

Acum 6 ore | darrio2007 a răspuns:
Se potriveste orice prezervativ.
Bineinteles, cu conditia ca penisul sa aiba dimensiune variabila sau sa fie... telescopica laughing

| corbulalbrosu a răspuns:

Marimea potrivita (corecta) a prezervativului se alege in functie de GROSIMEA penisului. Toate prezervativele indiferent de marca/ producator au lungimea standardizata de 18 cm, 19, 5 si 20, 5 cm sau altfel spus de obicei mai lungi fata de lungimea penisului pe care urmeaza sa fie montate.
Pentru a cumpara prezervativul care are marimea potrivita pe grosimea penisului tau, consulta tabelul in care sunt prezentate marimea prezervativului notata atat prin numere cat si prin liter/a/e majuscul/a/e, notatii care reprezinta marimea corespunzatoare pe diverse circumferinte ale penisului :
Circumferintă penis in cm/Notare prin litere/ Diametru nominal al largimii (in mm)
7 – 10 cm ---------XS --------47 mm
10 -11 cm ----------S ---------49 mm
11 – 11, 5 cm -----M ---------52 mm
11, 5 – 12 cm -----L ----------57 mm
12 -13 cm ----------XL-------- 60 mm
13-14 cm ----------XXL------- 64 mm
14-15 cm ---------XXXL ------69 mm
De exemplu, in cazul in care circumferinta penisului este de 12- 13 cm, atunci marimea potrivita a prezervativului, este cea care pe ambalaj are notata marimea prin numarul 60 (sau 57), iar in cazul notarii prin litere ar fi cel notat cu literele ''XL''. Multa sanatate!
http://idealpenis.blogspot.com/......um-sa.html
https://www.thepoc.ro/......rvativele/
Multa sanatate!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai in cealalta intrebare ai zis ca ai marimea de 17. A mai scazut 0.5 cm de acum 1 ora?

Cumpara Durex si gata.

| darrio2007 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Se mai intampla. In functie de vremea de afara.

| AliGab a răspuns:

Dar creier ai de pui o asa intrebare stupida?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru AliGab):

Acum 3 ore | AliGab a răspuns:
Dar creier ai de pui o asa intrebare stupida?
Presupun ca atunci cand intri intr-un magazin care comercializeaza imbracaminte sau in cea cu incaltaminte, te duci la standul cu haine sau la raftul cu incaltamintea, care corespunde marimilor tale fizice. Sau tu cumperi orice marime ar avea marfa gasita, daca aspectul pantofului sau croiala hainei/rochiei este pe placul tau? thinking