| diana_8094 a întrebat:

Am 17 ani si am avut primul contact sexual cu prietenul meu. Nu ne-am protejat la inceput, apoi inainte sa ejaculeze si-a pus prezervativ... exista vreun risc? de curand mi-a venit si menstruatia dar nu stiu dc e deschisa la culoare... e normal?crying help

Răspuns Câştigător
| cryss_6160 a răspuns:

Din moment ce si la pus inainte sa ejaculeze normal ar fi sa nu ramai dar ar fi bine sa iei un test de sarcina... fundita?

8 răspunsuri:
| jolie a răspuns:

Daca ti-a venit nu ai patit nimic stai linistitawinking

| MsGringer a răspuns:

Da e destul de normal!
numai ca ar trebui sa-ti faci un control la medicul de familie

| cryss_6160 a răspuns:

Din moment ce si la pus inainte sa ejaculeze nu cred ca ai ramas dar ar fi cel mai bine sa cumperi un test de sarcina. happy

| KatyKat a răspuns:

Exact ca si sora mea, numai ca ea avea 17, nu e diferenta, daca ti-a venit ciclu deschis la culoare nu e nimic, probabil trebuie sa maninci mai mult rosii ceva rosu, asta e lipsa de singe, asa mi-a zis mie medicul, ea a fost si nu era nimic cu dinsa, nici insarcinata nici bolnava, totul era ok, trebuie sa stii ca inainte de a face sex cu EL sau EA, mai bine zis EL trebuie sa stii daca nu are boli, SIDA sau mai multe, Ma bucur ca te-am ajutat, PaPa. Apropo funda?

| Bianca_2742 a răspuns:

Daca ti-a venit nu te speria. Dar pe viitor protejativa de la inceput.

| floaredecires a răspuns:

Atata timp cat nu a ejaculat in tine nu exista riscul ca spermatozoizii sa fii intalnit ovulul, deci nici riscul sa ramai insarcinata, iar o dovada in acest sens o constituie menstruatia. Dar daca tot nu esti linistita cumpara un test de sarcina si ai sa vezi ca totul e in regulawinking

| vssmm a răspuns:

Daca erai insarcinata nu-ti mai venea ciclul, asa ca stai calma...

| diana_8094 explică:

Dar s poate ca acea culoare mai deschisa sa fie dl vreo raceala jos? asa mi-a zis o prietena...sad