| diana_8094 a întrebat:

Am 17 ani si am facut pentru prima oara sex cu prietenul meu. La inceput nu ne-am protejat, iar inainte sa ejaculeze si-a pus prezervativ. Exista vreun risc? Au trecut vreo 2 saptamani de atunci si nu am avut nicio simptoma care sa-mi dea de banuit ca am ramas insarcinata. Acum mi-a venit menstruatia dar e deschisa la culoare... e normal? helpcrying

3 răspunsuri:
| Andra_9758 a răspuns:

Nu ai de ce sa-ti faci probleme...nu ai ramas insarcinata odata ce ti-a venit menstruatia. :*

| itdoesntmatter_3542 a răspuns:

Pe viitor nu risca, protejeazate, de la incept.nu cred ca este ceva nu in regula, asta poate sa fie niste schimbari, din cauza ca ai inceput viata sexuala. du-te la un ginicolog, ca sa te linistesti

Abh
| Abh a răspuns:

Prezervativul se pune de la inceputul actului sexual, nu numai inainte de ejaculare.