| frum a întrebat:

Am 17 ani si nu am avut inca parte de primul sarut. E ceva grav? Mentionez ca sunt foarte frumoasa(nu ma mandresc cu asta)doar ca sunt foarte timida.Foarte! Din cate imi dau seama, cei din jur nu stiu ca nu am avut parte de aceasta experienta, deoarece in viata de zi cu zi sunt foarte normala, atrag privirile. Oare baietilor le e frica sa se aproprie de mine? Din pacate sunt un exemplu in care se dovedeste ca nu frumusetea conteaza, sunt foare nefericita. Simt iubirea in mine dar nu pot sa o impartasesc. Va rog sa ma ajutati cu ceva sfaturi.Sunt extrem de trista, vad fetite de 11 ani cu prieten, si eu.matura cat de cat, si nu am parte de iubire...doare.

Răspuns Câştigător
| brosu a răspuns:

Fii mândră că eşti frumoasă, nu este o problemă că eşti timidă.
Da băieţilor le este frică de fetele foarte frumoase.
Să fii fericită, o să poţi împărtăşi iubirea, vei găsi un băiat potrivit.
Fetiţele de 11 ani care au prieteni nu sunt neapărat fericite, dar sunt la modă. Tu vrei să fii fericită sau la modă?
Dacă te grăbeşti, vei da de un "individ", nepotrivit care îţi v-a transforma iubirea într-un coşmar. Cred că nu vrei să se întâmple aşa.
Fii frumoasă în continuare, fii fericită şi grăbeşte-te încet!
Iubirea ta o să găsească iubire.

9 răspunsuri:
| shtephie a răspuns:

Nu trebuie sa te saruti cu orice baiat mai ales prima data. Trebuie cu un baiat pe care il iubesti si te iubeste happy
Nu-ti face griji ca n'ai prieten.
Merita asteptarea pana faci alegerea corecta!

| sasha a răspuns:

Pune si tu te rog o poza cu tine pe imagine profil. pls happy

| iverson a răspuns:

Incearca sa flirtezi fara sentiment, sa vezi ce-ti iese happy, suferi de un mic complex dar asta va trece dupa primul prieten si cine stie ce leoaica esti pe interior

| Meandjustme a răspuns:

Hey. aceeasi chestie ca si mine.Deci tot ce ai spus e ca si cum as fi spus eu. Stai linistita nu esti singura.Sunt exact in aceeasi situatie ca tine.

| EmpireStateOfMind a răspuns:

Nu e grav...incearca doar sa fi mai indrazneata sa lasi timiditatea deoparte si o sa vezi ca o sa fie bine :*

| frum explică:

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cati ani ai? cristinutzalll?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e grav dar... ar trebui sa iti faci un prieten. sa numai stai pe bara. si prinde curaj... ( curaj gaina ca te taie).

| Valeria_9248 a răspuns:

Da... Te inteleg si eu...
Oricum, cred ca nu trebuie sa ne descurajam si sa mergem mai departe... happy