| Vennus a întrebat:

Am 17 ani si sunt cu o fata de 16 ani iar pe 1 decembrie facem o luna de cand suntem impreuna, ea stie ca nu sunt baiat cu bani, dar ma gandeam sa strang niste banii si sa fac in felul urmator, sa cumpar un trandafir rosu, o felicitare pe care sa scrie "de cand ne cunoastem tot ce pot zice este, te iubesc" sau ceva de genul, daca aveti ideei mai bune sunt deschis sugestiilor, si sa o duc intr-un local sau la un film si in timp ce vizionam sau discutam sa ii dau felicitarea. Adica nu stiu, mi-as dori sa fac asta, dar mie cam rusine si frica si nu stiu care o sa fie reactia ei, adica e prea devreme sa ii zic ca o iubesc? sau nu am o idee de laudat? adica, nu stiu vreau sa aud si parerea altora daca este bine ce fac, si sunt deschis si altor ideei daca aveti.

14 răspunsuri:
| Just4FunHD a răspuns:

Mie tare imi e jena sa nu iti spulber visele. Insa din prima luna mi se pare cam deplasat sa ii scrii te iubesc si sa ii mai dai si trandafiri. Daca ai fi romantic ai sti ca trandafirii nu se dau decat cand sti cu adevarat ca iubesti. Dar daca tu o iubesti cu adevarat si esti sigur 100% sigur de asta si ca si ea te iubeste atunci da-i bice. Daca nu esti sigur eu spun ca e de ajuns sa planuiti sa va faceti amandoi cadouri. Doar sunteti cuplu, nu? O plimbare printr-un loc mai retras poate fi mai romantica decat orice cina si orice film si orice trandafir si in plus te scuteste de niste bani. Invit-o spre exemplu intr-un loc de unde se vad luminile orasului, sau pe o banca unde poti vedea stelele. Filmele nu bat natura. O poti tine in brate, o poti mangaia mai frumos daca nu sunteti in public, ii poti spune orice chiar daca taci.

| Ana a răspuns:

Chiar foarte buna idee, o s-o impresioneziwinking

| LoveAngel223 a răspuns:

Pai o poti duce la film si inainte sa ii dai drandafirul cu felicitare la vanzatoare ca sa il dea ea cu biletele (deci sa o trimiti pe ea sa ridice biletele) sigur va fi emotionata.Sau sa o duci la un local select si sa ii dai ospatarului sa il aduca,, comanda speciala''

| lolly_3072 a răspuns:

E prea tare.adica u vrei sa faci pe romanticul si chestia asa chiar impresioneaza fetelewinking sau uite ai putea s'o inviti pe la uh si sa gatesti uh.laughing sau la fel de genial sa o duci intr'un loc preferat de uh fara sa'i zici unde...etc etc.(c norocoasa e tipa.tongue)
xoxo loly

| nuta a răspuns:

Iai un trandafir, si duo la un film
e de ajuns
mai ales ca la un lokl te poti trezi si cu o nota de plata la care nu te astepti
alege ce crezi

| maya_1225 a răspuns:

Un gest foarte frumos, dar zic sa vorbiti inainte sau dupa vizionarea filmului nu in timpul lui ca nu mai intelege-ti nimic din film.bafta!

| Annnneeee a răspuns:

E o idee foarte buna nu vad de ce sa nu faci asa
Ai grija cu filmul sa nu fie de groaza
Sigur va ii placea modul cum ai ales sa iti exprimi sentimentele
Succes!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Super idee.norocoasa fatawinking
o sa-i placa sigur ideea, deci sa nu te prind ca renunti la ea laughing
uff ce bine ca mai exista asa baieti love struck.sa tot dam noi fetele de deastia ca tine.ideea cu trandafirul e super, o sa se bucure si de felicitare, si cred ca e frumos sa o duci la film.acum vezi ce film alegi, sa va placa la aman2.multa bafta si sa mai treci pe aici sa ne spui ce ai facut te rog.sunt curioasa. urmaresc topicu sa stiihee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca e ok... iti urez bafta multa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bun normal trandafir ii dai cand o iubesti dar... fa cum vrei daca crezi ca o iubesti din prima luna. eu nu o iubesc de 3 aniilaughing tin la ea dar nimic mai mult.de la mine rar cand primeste cadourii pentru ca. nu prea ne intalnimlaughing ea ar vrea dar eu is putin mai dur cu ea sa o fac sa umble dupa mine taras cum face acum si chiar vad ca merge.

| Sweet_5273 a răspuns:

Deci duceti va la un film de dragoste alegetiva un loc mai retras. si sti dupa ce ii dai felicitare si niste flori neaparat dao pe spate cu un sarut neaparat.smug

| Emmyy2405 a răspuns:

Parerea mea e ca ii poti da o floare dar sa ii spui un te iubesc trebuie sa te bazezi pe sentimete profunde. iti pot spune mai multe daca imi sp ce zodie esti u si ce zodie e ea... dar ede laudat ideea cu trandafirul pentru aniversarea primei luni de relatie. si zic eu ca pe parcurs e bine sa te gandesti sa o scoti in oras cand faceti 2-3 luni...

| aslpls a răspuns:

Fetelor le plac florile asa ca ai o idee buna.
faza cu filmul e iar buna da vezi ce film e sa nu fie horror laughing
daca ii dai trandafirul si felicitarea cu te iubesc o dai pe spate!
bafta

| lexx88 a răspuns:

E ok ideea dar sfatul meu e sa scapi de acel "te iubesc" dupa doar 1 luna pentru ca sunt cam 90% sanse sa o dai in bara din mai multe motive:1) e posibil sa nu te creada sa te ia de mincinos si isi pierde increderea in tine; 2) te crede si poate profita de tine la maxim cum vrea ea, oricum ar fi nu e bine sa scrii te iubesc! spune-i ceva de genu:with u i'm better sau vezi tu... dar fara te iubesc sau m-am indragostit de tine. In loc de suc ai putea sa o scoti la o cina romantica la un restaurant mai select daca tu chiar vrei sa iti iasa totul perfect. Multa bafta!