| SimplePlanFanKarina23 a întrebat:

Am 17 ani si sunt cu un baiat de 2luni.Ne intelegem super bine si acum cateva zile mi-a zis ca ma iubeste si ca ar vrea sa facem dragoste.Eu inca sunt virgina (stie asta) si nu stiu ce sa fac. El e foarte dragalas cu mine, imi face toate poftele, e aproape baiatul perfect si eu tin la el, dar nu cred ca il iubesc. Am avut multe experiente negative si acum pur si simplu nu mai am incredere in baieti. Nu stiu ce sa fac, am vb cu el despre asta si o zis ca ma asteapta, dar nu la infinit. In pus parintii mei sunt foarte severi (nici nu vor sa auda de baieti) si daca ar afla ca mi-am inceput viata sexuala probabil m-ar conidera o "curva", o rusine si m-ar da afara din casa...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, uite vreau sa iti dau un sfat pentru ca sunt putin mai mare, dar tu faci cum doresti, consider ca 2 luni sunt putine pentru a avea o relatie sexuala, iar faptul ca e dragalas sa nu fi doar pe moment. Uite daca tu spui ca nu sti daca il iubesti si simti ca nu e momentul de ceva mai mult decat saruturi e bine sa-i zici sa te mai astepte pana simti si tu sa fi cu el iar daca te iubeste, va intelege.nu cred ca e bine sa te certi cu parintii dar cand te hotarasti sa o faci ar fi bine sa fi cu baiatul pe care il iubesti si in momenul in care simti si tu. sper ca ti-e de folos sfatul meu si sa il iei in considerare, chiar daca nu te cunosc nu as vrea sa treci si tu prin situati similare a multor adolescente care au parte de sarcini nedorite fiind nevoite sa renunte la scoala, adolescenta etc papa

5 răspunsuri:
| ßέßέ a răspuns:

Daca nu esti pregatita clar zii 'nu'. ai stat prea putin cu el, 2 luni, ca sa poti sa zici ca il iubesti si ca vrei sa faci pasul asta. e normal sa se comporte frumos cu tine, pana in momentul cand ai sa cedezi ( asta depinde, nu toti is la fel! ). sfatul meu e sa nu te lasi dusa de val, decat pana ai sa consideri tu ca esti pregatita si ca vrei asta cu adevarat, nu doar ca vrea el si ti`o impune. happy

Răspuns utilizator avertizat
| ioandreii a răspuns:

Romina daca vrea sa faceti dragoste, inseamna ca nu te iubeste, ci te doreste, la fel cum doreste altele pe care le vede pe strada. dar in tine a investit si stie ca poate pretinde. nu fa greseli ce nu se pot repara. indiferent de ce spun toti oameni tu pastreaza-ti fecioria si stiu ca e fffff greu sa faci asta dar tu fa-o.
ai incredere in toti dar nu te incredinta nimanui pana nu vine vremea potrivita. multa bucurie

| mirabella_1176 a răspuns:

Mai 2 luni e fff putin. poate ca e asa perfect ca vrea doar asta de la u. Asteapta macar ca faci 18 ani! Daca tine la tine si te respecta te va astepta cat vrei u! iubitul meu ma asteapta de 2 ani si jumatate si sunt si majora de cateva luni! crede ma ca am prietene care dupa 1 luna au facut o pentru pr data si au regretat enorm ca li s-a dat papucii deoarece tipul s-a plictisit si ca ea s-a lasat usor! asa ca lasa te mai greu pentru a fi dorita si mai mult. bft

| A.be.ce a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa faci asta pentru ca "e dragals si iti face toate poftele". 2 luni consider ca e prea putin ca sa te culci cu el, mai ales ca zici ca esti virgina. Eu zic sa vorbesti cu el despre asta si sa. i spui ca nu esti pregatita, si ca mai ai nevoie de timp... Iar daca te iubeste, o sa te astepte si o sa te inteleaga, iar daca nu, iti dai seama cat de mult "te iubeste". Papa:*