| roxanna05 a întrebat:

Am 17 ani si sunt virgina am un prieten de 2 luni jumatate.Imi zice sa fiu a lui pentru ca nu mai poate rezista fara contact sexual dar eu inca nu il iubesc tin la el doar el zice ca ma iubeste dar consider ca e prea putin timp sa fiu a lui nu? Sincer nu ma simt pregatita dar el insista si a zis ca daca nu sunt a lui si aud ca s-a culcat cu alta sa nu ii reprosez pentru ca eu sunt de vina.Deci? Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Slow a răspuns:

In locul tau i-as pune fundita si l-as trimite la c***e. Un baiat ca el nu merita nici macar sa te plimbi cu el de mana pe strada. Sunt cele mai jalnice si mai patetice metode de convingere "e vina ta daca ma duc sa ma culc cu alta". Poti garanta ca nu a facut pana acum asta? Cine stie cu cate s-a culcat in astea 2 luni jumate de cand e cu tine. E clar genul de tip care nu si-o poate tine in pantaloni si s-a gandit ca daca are o iubita, atunci va avea ce sa f*** constant si nu trebuie sa isi mai bata capul de unde face rost. Nu mai sta cu el, pentru ca acceptand toate mizeriile lui tu iti bati joc de tine in primul rand. Trimite-l la sanatoasa si tu asteapta sa fii pregatita. E o clipa pe care nu o vei uita toata viata si vrei sa fie ceva placut, cu cine care simti ca te merita si nu ai ajuns in punctul ala doar de dragul lui. Pentru tine prima oara trebuie sa vina din partea ta. El sa te inteleaga pe tine, nu tu pe el.

26 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa il dai uitarii e cel mai bine.

| Tania a răspuns:

Oau pai NU te culca cu el, nici tu nu il iubesti, dar nici el pe tine.
Sunt doar 2 luni, prea putin, mai ales ca insista in asemea hal sa te culci cu el.
Daca ti-a mai si zis ca se duce la alta, atunci este chiar nesimtit.
Ar fi pacat sa suferi pentru. unul ca el, mai ales ca la 17 ani mai esti virgina este un lucru super, mai bine mai ramai si pana la 18 ca nu este nici o rusine.
Eu mi-am inceput vitata sexuala la 20 de ani, nu regret ca nu m-am lasat influentata de toti idiotii si idioate care tot ziceau ca oau ai 17 sau oau ai 18 si inca mai esti.ce mai astept laughing. uite ca am facut asta cand am simtit eu si sunt linistita cu alegerea mea, neinflunetata nici macar de pretenul meu care a spus atunci ca eu aleg.
Cel mai bine alege tu cand simti asta cu adevarat si o sa fie bine.

| roxanna05 explică (pentru Tania):

Pai zi-mi ce sa ii zic sa vad daca ma merita sau nu?

| Gmcc a răspuns:

Daca nu te simnti pregatita nu o face! Mai tarziu poate vei regrata ca ai facut-o! Poate o sa gasesti un baiat care il iubesti cu adevarat si te iubeste si cand o sa ajunge-ti "la pat" o sa fi suparata ca nu poti sa-i oferi virginitatea pentru ca i-ai oferit-o unui "baietas de cartier"!

| Metempsihoza a răspuns:

Daca te-ar iubi nu te-ar presa. Dar doar nu esti pregatita sau nici nu vrei? Pentru ca daca vrei el te-ar ajuta in privinta asta, are nevoie de rabdare si sa se intereseze cum sa te faca sa te simti bine pana cand poate vei vrea s-o faci.

| roxanna05 explică (pentru Metempsihoza):

Nu sunt pregatita si nici nu vreau

| Metempsihoza a răspuns (pentru roxanna05):

Atunci nu are niciun sens sa te preseze, desparte-te de el pentru ca te vrea numai pentru asta

| Scliparici a răspuns:

Dai papucii nu merita sa stai cu asa fiinta, daca te iubea cu adevarat nu iti cerea asta mai ales dupa atat de putin timp, cel mai bine e sa iti gasesti un baiat care te merita cu adevarata si care te respecta si te iubeste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E ca majoritatea... Daca ai reusit sa fii virgina pana la 17 ani, inseamna ca te duce capul. Ai macar dreptul sa alegi cand sa se intample si cu cine. Daca nu te simti pregatita, n-o face. Lasa-l ca nu crapa laughing In plus, te minte...din partea lui n-are cum sa fie iubire daca nu are respectul sa te astepte si incearca sa te preseze cu fel si fel de idiotenii gen asta cu "e vina ta daca te insel". In viata sunt multe situatii in care trebuie sa invete sa se abtina, iar daca de acum nu se controleaza..nu-l vad bine laughing In fine, tu faci ce vrei. Sfatul meu cred ca e clar si bine argumentat.

| roxanna05 explică (pentru anonim_4396):

Da asa-i ai dreptate ca consider ca merita sa astepte nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru roxanna05):

Bineinteles. Cred ca trebuie sa astepte pana cand se simte pregatita si pana cand simte ca iubeste din tot sufletul. Cel putin asa am facut eu intr-o situatie aproape identica(diferenta ca noi aveam 3 luni impreuna.), adica am ales sa nu fac ce vrea el, ci ce vreau eu. Nu regret, desi n-am gasit inca un tip pe care sa-l iubesc cu adevarat, pentru ca sunt sigura ca il voi gasi. big grin

| Pitzipoanca a răspuns:

Clar nu fa sex cu el. Exista riscul sa fie vanator de himene. Baga-i textul ca te-ai gandit si vei face sex doar dupa ce te mariti. Si va fi descurajat. Nu e normal sa fie insistent si sa te ameninte. Mai ales dupa asa putin timp. Cel mai sanatos pentru tine ar fi sa te desparti de el.

Răspuns utilizator avertizat
| Shatteredx a răspuns:

Daca te culci cu handicapatul ala o sa-ti meriti soarta cand o sa-ti mearga pielea de pe fata de la atata plans. Auzi la el, ca se culca cu alta. Spune-i sa se culce cu ma-sa si sa-ti dea pace. Meriti ceva mai bun.

| Alexutza25 a răspuns:

Ce căcat bă, dacă îţi zice lucrurile astea, clar e un mitocan! Te iubea, nu te bătea la cap şi nici nu îţi zicea că el se poate culca cu orice fată în orice moment. Aşteaptă până o sa fii tu pregatită şi o să găseşti băiatul potrivit ţie!

| nice67 a răspuns:

Pau daca tu nu vrei si el se duce la alta inseamna ca are nevoie de acel act sexual nu neaparat de tine. Daca te iubeste cu adevarat ar trebui sa te inteleaga si sa astepte pana cand tu esti pregatita.

| fcb1234 a răspuns:

Eu am facut-o cu iubita cam dupa o saptamana jumate dar nu i-am cerut sau sa-mi ceara ea mie. a venit de la sine...

| IepurasPerfect a răspuns:

Roxana,barbati se gasesc pe toate drumurile! daca nu simti ca tb sa faci asta, nu o face! sexul se face atunci cand simti nevoia tu, nu cand ti se impune! daca te iubeste cu adevarat sa isi satisfaca nevoile singurel pana ai tu chef! sa tii minte ceva: intotdeauna incearca sa te pui tu pe primul loc, inainte de ceilalti

| roxanna05 explică (pentru IepurasPerfect):

Asa o sa fac ii convine bine nu asta este toate is trecatoare

| MaddSkillz a răspuns:

Da-i ce vrea

| Muggz a răspuns:

Eu nu va inteleg,sunteti atat de naive si dupa aceea va plangeti: "ca vai a vrut sa doar sa se culce cu mine si dupa aia mi-a dat papucii",tipu' vrea doar sex de la tine pisi,de ce crezi ca pune presuni pe toata situatia asta si te mai si amenita ca se duce la alta eu zic sa iti cauti un tip care chiar tine la tine cu adevarat si nu vrea doar sex, recunosc toti suntem porci e ceva genetic da' unii mai mult altii mai putin, eu zic ca nu merita sa o faci doar ca el te preseaza ca o sa se culce cu alta, acum tu faci ce crezi ca e mai bine, tu stii, bafta!

| roxanna05 explică:

Nu ma simt nici pregatita si consider ca daca simt ca nu ma iubeste de ce sa regret nu? Mai bine ii zic sa imi demonstreze ca ma iubeste pentru ca nici nu as vrea sa il pierd.

| roxanna05 explică:

I-am zis ca e prea putin timp iar el a zis ca nu am incredere in el

| roxanna05 explică:

Da asa-i pai majoritatea baietr care am fost mi-au cerut asta dar eu m-am despartit de ei insa baiatul asta imi place dar cred ca nu ma merita ca daca ma iubeste asa cum spune el de datoria lui sa ma astepte pentru ca consider ca merita efortul nu?

| pufoseniaaa a răspuns:

Daca te iubeste cum spune te va astepta pana vei fi pregatita.si da a trecut putin timp. eu zic sa ma astepti si sa o faci atunci cand simti tu ca esti pregatita. pupici

| roxanna05 explică (pentru pufoseniaaa):

Multumesc mult pupici parca ma simt incurajata sa ii zic in fata vrei ma astepti pana cand vreau eu nu pa