| Spinoasa a întrebat:

Am 18 ani jumatate si in vacanta de iarna am de gand sa-mi incep viata sexuala cu prietenul meu cu care sunt de 3 ani! Spuneti-mi cateva metode sa scap de emotii.Multumesc frumos!

Răspuns Câştigător
| mangojump a răspuns:

Bea un pahar de vin rosu cu el si stinge lumina.Sunt sigur ca o sa aiba el grija sa te simti cat mai placut si in largul tau daca te-a asteptat 3 ani.

11 răspunsuri:
| Cattuzu a răspuns:

In primul rand ti-as recomanda sa scapi de punctualitatea asta absurda, e ceva spontan, se poate intampla si in seara asta si mereu. Trebuie sa te gandesti ca e persoana potrivita si ca sentimentul de iubire e reciproc intre voi si totul vine de la sinehappy

| Axz_axn_1978 a răspuns:

Multi inainte,nu inteleg de ce iti faci probleme? Daca te iubeste va veni de la sine,a te impreuna cu cineva la oameni nu trebuie sa se intample premeditat,astea vin de la sine.
Daca veti fi singurei, un amiental placut, o lumina difuza, va sarutati apoi il lasi sa mearga mai departe.
Suna aiurea sa intrebi pe net, maine ma *** cum sa stau? Scuzele mele toate vin de la sine nu suntem animale sa facem totul aranjat.

| neutrino a răspuns:

De emotiile tale trebuie sa aiba el grija. Daca nu, da un paharel peste cap.

| Vix999 a răspuns:

Este important sa fii relaxata, sa nu va preseze timpul si sa nu ai asteptari prea mari.
Toata lumea se gandeste la prima noapte de sex ca la ceva ..wow..ca din povesti. Cand realitatea este ca este ceva destul de ciudat, se termina repede, uneori doare si nu iti da nici un mare sentiment de realizare.
Este foarte important atat preludiul cat si postludiul.
El trebuie sa stie cum sa te relaxeze si cum sa te calmeze si cum sa faca sa fie special pentru tine.

| Alison95 a răspuns:

1. Esti destul de mare si matura pentru pasul asya

2. esti de ceva timp cu el, esti o norocoasa ca te-a asteptat atata

3. daca va iubiti, de ce sa nu o faceti? trebuia sa vina timpul si pentru asta.

4. atatea fete au trecut prin asta, e ceva normal.

5. Viata sexuala va va unii mai mult:)

un like te rog, nu vei regreta!
http://www.facebook.com/drag.your.curser.over.here

| scrisoarededragoste a răspuns:

Eşti sigură că ai dori să faci aşa ceva? Şi dacă după această experienţă prietenul tău te va părăsi pentru că nu ai încă nici un legământ cu el... Cu ce te vei alege oare? Doar cu o amintire trecută, amărăciune în suflet şi tristeţe? În Biblie este scris aşa: "căsătoria să fie ţinută în toată cinstea şi patul să fie nespurcat..." Oare căsătătoria ta va fi aceeaşi dacă soţul tău nu va avea parte de puritatea ta, pentru că tu nu ai făcut altceva decât să te dăruieşti altuia care poate nici nu te iubeşte cu adevărat?! Gândeşte-te doar, Domnul te iubeşte cu o iubire inexplicabilă, eşti creaţia mâinilor Sale şi nu uita: El are un plan pentru fiecare în parte.

P.S. Nu te gândi că am vrut să te jignesc sau altceva, este doar un sfat! Alegerea îţi aparţine.

Vizionare plăcută!
http://www.youtube.com/watch?v=M-Q7hOxquyo
+
http://scrisoarededragoste.blog.com/

| Unec a răspuns (pentru scrisoarededragoste):

Foarte frumos filmuletul! Multumim!

| scrisoarededragoste a răspuns (pentru Unec):

Cu multă plăcere. (:

| Elly7890 a răspuns:

Emotiile sau emotivitatea nu duc la nimic bun in viata! fa-o si traieste momentul si mare noroc sa te astepte 3 ani, rar dai peste astfel de baieti! si protejeati-va!

| salagburst a răspuns:

Sfatul orbului: daca ii ceva ce trebuie sa se intample intre voi, pur si simplu va veni. Mereu sa te increzi in propriile instincte. Lasa-te dusa da val, dar nu uita sa ai mereu posibilitatea de a pune frana daca lucrurile iau o intorsatura proasta. oricum, bafta!

| bazinga431 a răspuns:

Alcoolul,cea mai buna metoda de a scapa de emotii. Bineinteles nu in cantitati mari.