| stivi a întrebat:

Am 18 ani si stau cu o tipa tot de 18...as putea spune ca o plac, nu ca o iubesc si este o alta tipa de care imi place mult mai mult, are 16 ani si nu stiu ce sa fac... cea de 18 stiu ca ma iubeste mi. a demonstrat asta si e mai timida asa... iar cea de 16 e mai nebunatica si sincer nu cred ca ma iubeste doar asa ma simpatizeaza...credeti ca ar trebui sa fac primul pas si sa ii arat ce simt, sa o intreb daca poate fi ceva? Dar ma gandesc si la actuala ca daca o las foarte posibil ca va fi foarte dezamagita deoarece zice ca eu sunt baiatul vietii sale...va rog dati. mi niste sfaturi! mersi >anticipat!big grin

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Nu gandi cu ce ai in pantaloni, stivi! Si nu mai alerga dupa doua ca nu prinzi niciuna.Eu zic sa te gandesti foarte bine la ceea ce simti si abia apoi sa hotarasti!

daniela
| daniela a răspuns:

Te-ai gandit daca ai fi tu in locul actualei cum te-ai simti atunci nad ai afala ca ar umbla cu altul? Si daca cea de 15 ani nu te vrea ai mai avea curajul si puterea sa te uiti in ochii actualei si sa-i spui te iubesc? Cred ca ai sanse sa le pierzi pe amandoua, dar daca nu o iubesti pe acuala ce importanta mai are daca o pierzi nu?

| marsy a răspuns:

Cam delicat subiect aici. Eu zic sa decizi singurel. tu esti sigur ca o placi mai mult pe cea de 16 sau poate pur si simplu esti putin atrasa de ea! Cea de 18 te iubeste cu adevarat. si trebuie sa fii atent. sa nu o pierzi prea usor.

| RobYnRobYn a răspuns:

Dragul meu, gandeste cu sufletul nu cu penisul! Iubirea e cea mai importanta in viata si nu sexul! Gandeste-te cat de mare poate fi suferinta celei de 18 ani, chiar daca e mai timida! Stiu ca barbatilor le plac nebuniile dar gandeste-te ca pentru o clipa de placere cu una nebunatica, si minora pe deasupra (intri la corupere de minore din punct de vedere legal) care nu te iubeste nu merita sa dai dragostea prietenei tale!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Moi.si eu am trecut prin situatii din astea. imi placea de un tip. dar el nu pe mine.ma placea altu iar eu nu pe el. n-am stiut ce sa fac.in fine. n-am mai ales pe nimeni.nu stiu ce sa zic.mai bine gandeste si u mai bine. eu zic sa o alegi pe cea de 18 ani. ea va suferii mai mult.pe cealalta. o doare cre ca in p***