| Briana_2971 a întrebat:

Am 18 ani si sunt virgina, ma gandesc daca sa-mi incep viata sexuala sau nu, voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
| Loredana_4793 a răspuns:

Varsta e potrivita dar nu mereu trebuie sa ne ghidam dupa varsta.Asta nu inseamna ca daca am 18 ani trebuie sa imi incep viata sexuala cu primul venit.
Daca ai o relatie de lunga durata, si ai incredere ca acea persoana nu te va parasi a doua zi poti sa iti incepi viata sexuala, dar nu te da pe "mana"oricui ca vei regreta asta toata viata.Nu te lasa influientata de anturaj, ma refer aici la prietenele tale care si-au inceput deja viata sexuala, fii tu insati si vei avea de castigat.Sa stii ca daca iti vei face un iubit, vei avea o relatie de lunga durata cu el si vei fi si virgina te va pretui mai mult.
In ziua de azi unele fete se "ofera"pe tava, nu face si tu greseala asta, deja esti mult mai superioara si mai matura decat una de 15 ani care si-a inceput deja viata sexuala.
Mult succes in toate deciziile pe care le vei lua. Te pup!

16 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca ai o relatie stabila de ceva luni bune, daca va iubiti, daca te simti pregatita, daca crezi ca el e cel potrivit, daca sti totul despre sex si protectie, daca vei folosi un mijloc de contraceptie, atunci DA, poti incepe viata sexuala!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Daca ai o relatie stabila, de ce nu?

| Anileda a răspuns:

Daca vrei tu fa-o!
Dar ai grija cu cine o faci!
Oricum este varsta potrivita, bravo.

| eubahhh a răspuns:

Ce mai astepti?

(asta zicwinking )

| Madden a răspuns:

Daca ai cu cine da rolling on the floor daca nu asteapta persoana potrivita... dar intrebarea e cam stupida asa ca... du-te si fa-o

| pisikutza20 a răspuns:

Eu tot am 18 in martie implinesc 19 si tot nu mi-am inceputo, nu te grabi, acum daca am fost fetita de treaba mi-am gasit un baiat care ma iubeste foarte mult si face totul pentru mine, la moment este ini Spania si mii greu dar simt ca il iubesc si sunt fericita chiar. funda te rogg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar mai trebui sa astepti putin si mai gandeste-te pentru a nu regreta mai tarziu cel putin asta este parerea mea acum tu faci cum vrei este problema ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa incepi viata sexuala te *** eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nike. Just do it.

| Pushtiu a răspuns:

Spor la "lucru"!hee hee

| dulceatzata a răspuns:

Daca ai gasit persoana potrivita da...si daca crezi ca tine la tine foarte mult si ca o sa ai o rel lunga cu acea persoana dc nu?!
Dar nu cu oricine!

Ai grija de tine si Bafta:-X! Ciuss

| dulceatzata a răspuns:

Daca ai cu cine dap.nu cu oricine atentie daca chiar ti le persoana de langa tine si esti sigura ca si ea tine la tine dc nu?!
Dar cu oricine nu merita crede-ma:-(.

Bafta Ai grija de tine!kiss

| gabitsa_8705 a răspuns:

Daca crezi ca ti-ai gasit persoana potrivita pentru a face pasul asta n`ai decat :X
dar gandeste`te ca e un pas important in viata ta. poate n`ai sa-l uiti niciodata :X

| Briana_2971 explică:

Sunt cu cineva de 6 luni, eu nu-l iubesc insa el da. Nu mi-a propus niciodata asta si ma bucur. cred ca o sa astept persoana potrivita... nu vad nimic amuzant in asta. Sincer!

| Briana_2971 explică:

Multumesc frumos pentru sfaturi imi sunteti de mare ajutor! Va pup

| gabitzagabitza a răspuns:

Cum vrey...eu am 15 ani si mi-am inceput. o deja tongue